| anonim_4396 a întrebat:

care stie cat costa un tratament pentru albirea dintilor?

Răspuns Câştigător
| Bianqita a răspuns:

Hmmm... din cate am auzit eu destul de costisitor. Dar mai bine folosesti bicarbonat de sodiu, odata sau de 2 ori pe saptamana.Il pui pe periuta si speli normal. Da rezultate! Bafta:*!

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai rapida si eficienta metoda de albire a dintilor este cea cu laser/lumina pulsata (la stomatolog). Dar este destul de costisitoare (800-1500 RON (depinde de cabinet/stomatolog)) si mareste sensibilitatea dintilor, de fapt, ca majoritatea metodelor de albire. Iar ca sa ti-i albesti acasa putin (nu se vor albi de tot), poti sa te speli cu bicarbonat sau sare o data la 7-10 zile (nu mai des de atat), iar dupa - cu o pasta de dinti de calitate.
Succes! Numai bine!