| Purgatoriu a întrebat:

Ce este masturbarea? Este daunatoare
funditakiss

Răspuns Câştigător
| Putzifer a răspuns:

Deci:
Masturbarea la baieti nu face nimic si chiar este buna si benefica deoarece de simti foarte bine dar la fete trebuie sa ai grija cum:
ori iei un vibrator ceea ce nu este indicat deoarece daca ai sub 18 ani iti poti rupe himenul si nu e bine dar cu degetul zic ca e bine in vedere ce ai sub 16 ani
riscuri nu prea sunt doar daca obiectul cu care te masturbezi adica degetul este murdar si cu bacterii poti sa iei bacterii si daca simti dureri in zona vaginala consulta un doctor
succes