| buburuza115 a întrebat:

Hey TPU.Ce inseamna "P.S", "lol" si "XD"? Thx.

9 răspunsuri:
| Laurentiu_4547 a răspuns:

P. S=apropo
lol = a rade sau ceva amuzant
XD = e un emoticon inventat adica inseamna ceva comic ca " lol '' cam ar fi laughing sau big grin

| DangerLove a răspuns:

P.S.= post scriptum

LOL=lots of laughs(mii de rasete, mori de ras)

xD= un fel de ras malefic. E de pe MSN, daca il dai unui american intelge :d

Funda love struck!?

| buburuza115 explică (pentru DangerLove):

Am intilnit asa de exempluu."Cum tu poti sa-l iubesti? Te`a dradat...xDD"...

| DangerLove a răspuns (pentru buburuza115):

Ala inseamna "death" mort, un "D" schimba tot smug

| naitreaba a răspuns:

XD e un emoticon gen "big grin" combinat cu "laughing" ramane cu gura in forma de D si cu ochii in forma de X tongue
P.S.: post scriptum
LOL: lot of laugh (razi, e ceva amuzant)

| HenkyPenky a răspuns:

Lol - lot of laugh (mori de ras), ps -Post scriptum ( uiti ceva si pui la sfarsit sau e ceva important) si xd din cate stiu e ceva de genul " love struck"

| motanel78 a răspuns:

Lol inseamna ceva la care te miri cum zici la jocuri la uni care sunt buni lol se mai zice si ca e ceva de ras...
xd adica cand razi de ceva iti place...
P.S post scriptum cand uiti sa-i zici cuiva ceva intr-o scrisoare.

| motanel78 a răspuns:

iar thx =multumesc