| anonim_4396 a întrebat:

Ceva naspa mi se intampla...De anul trecut imi placea de o fata si am incercat sa fiu cat mai dragut cu ea, pana cand intr-o zi am facut o mare, mare greseala.Am intrat pe mess sa o intreb ce film sa aleg sa il vedem la scoala(era perioada aia scoala altfel),asa mi-a zis de un film pana cand, ma inteaba daca imi place de fata angrynu e frumos sa dau nume,asa ca...).Eu i-am zis ca nu, si ca imi place de alta fata, pfff de ce naiba o-i fi spus asta?, ca dupa m-a intreba intr-una de cine eu am incercat sa o lalai ca sa nu ii spun dar am cedat si am facut cea mai mare greseala spunand ca o plac pe ea(plac la genu ala mai "profund").In fine tot in perioada aia scolara am avut un campionat de fotbal in scoala, iar eu am fost desemnat "portarul clasei" Si am aparat in timpul meciurilor, pana cand ajungem la loviturile de la 11m si apar eu o lovitura si dupa toata lumea bucurie si din astea si fata vine si ma imbratiseaza atunci a fost asaaaaaa de tare, adica ca atunci imi placea de ea, in fine noi nu am castigat campionatul ala si ma rog, dupa ajung eu si o intreb referitor la ce s-a intamplat pe mess si mi-a zis ca nu crying((.

Dupa vara nu prea ne-am mai intalnit dupa ce se termina scoala evident.

Dar acum am inceput scoala cu obiectivul de a o cuceri, dupa am vazut ca incepea sa se foloseasca de mine si ca ma insulta gen bai mustata ce faci?(da eu am mustata dar nu e chiar de aia mare)sau alte jigniri mai dure dar fara injuraturi...Ma rog.Si in tot timpul asta am vazut ca prietena cea mai buna a fetei, adica fata X de care ziceam(deschid o paranteza fiindca am uitat sa mentionez ca fata X se purta destul de rautacios cu mine)ea am observat ca se poarta mai dragut cu mine, este mai "curioasa de ce fac" si o sa va spun imediat.In fine sa revenim cat mai aproape de prezent.Eu i-am scris o poezie fetei, si ma rog intr-o ora de romana am incercat sa intreb profesoara ce rimeaza cu nu stiu ce cuvant,nici ea nu a gasit o rima buna, i-am aratat poezia pe care am scris-o si mi-a corectat un vers si cateva greseli de scriere, si dupa ora ghiciti cine a venit sa vada poezia?(toata clasa stia ca am facut o poezie ca au vazut cum i-am dat foaia profei)A venit fata angrycare cum am spus era prietena cea mai buna a fetei de care imi placea)si mai mult ea a parut curioasa de poezie, insa cand a citit-o a vazut ceva de ochi caprui si fata X are ochi albastri iar fata aia ii avea caprui.Si asta s-a intamplat tocmai ieri. Si am decis sa renunt definitiv la prima fata deoarece vad ca nu insemn nici cat prafu' de sub picioare(odata a spus un coleg mai netrebnic caruia i-am impartasit ceea ce simteam pentru prima fata, ca mie imi place de ea sad si ea zice: "Daia nu mai pot eu de el").Si cred ca cea care chiar ma place este fata X, si nu stiu cum reactioneaza dupa ce a citit poezia pentru prietena ei cea mai buna. Si fata X este mult mai desteapa decat prima(s-a vazut cand a venit vorba de medie).Si sunt asa de incurcat, adica este clar ca trebuie sa renunt la prima fata si sa incerc sa ii dai mai multa atentie fetei X.Adica nu pot spune ca nu e "iubibila" cum zice si in cantecul ala de la taxi happy.

TPU ce imi recomandati sa ii fac fetei X,adica as putea sa ii scriu si ei o poezie(dar ar trebui sa mai treaca ceva timp, ca sa pot spune ceva sentimente, cum am facut in prima).Si cum as putea sa ii dau de inteles ca imi place de ea? Adica din toate gesturile ei de pana acum cam asta am rezultat de la fata X, ca are ceva sentimente fata de mine, adica este mult mai blanda cu mine. TPU nevoie urgenta de ajutor!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Părerea mea este să nu-i faci o poezie, o va compara cu prima. Spune-i frumos și direct ce ai de spus, zâmbește-i și privește-o în ochi. Nu există fată să se supere dacă este tratată așa! :) Și cred că merită mult mai mult decât prima.
Te invit pe tine și pe fata ta pe http://lecturirecenzate.ro/ O să vă placă și o să vă fie de folos. Puteți vizita și http://zinnaida.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da multumesc pentru raspunsuri, astept mai multe si voi lua putin din fiecare si imi cer scuze pentru greselile mele de scriere si exprimare.

| NoRegrets96 a răspuns:

Din cate am inteles eu... tu incepi sa o placi pa fata x.nu?
ca sa iti repari greseala, ar fi bine sa o inviti in parc, undeva nu stiu si sa ii spui ca o placi si ca poezia pe care ai compus-o era pentru prietena ei cea mai buna dar dupa ai realizat ca nu iti mai place de prima fata si de fapt iti place de ea(fata x). dupa o intrebi si u daca te place si dupa... mai vedeti voi.
sper ca ti-am fost de ajutor

| anonim_4396 explică (pentru NoRegrets96):

Da nu prea pot sa o invit in parc... pentru ca de luni pana vineri avem mereu 6 ore si iesim pe la 18:20 si e prea seara si frig sad

| NoRegrets96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ti-am raspuns atunci cand era cald. atunci in weekend invit-o la film