| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Combin de ceva timp la o fată (știe deja că o plac că i-am zis în față când am prins-o într-un mediu mai privat, acum o lună, că o plac. Faza e că tot încerc să o cunosc mai bine, față în față, că deja e prea mult doar pe Insta, Snapchat etc. Și de fiecare dată când o chem la mine sau afară la un suc găsește o scuză, gen că merge la prietene, că are teme, rahaturi de genul.
Faza e că nu știu care e adevărul (în sensul că știu că mă-sa nu mă vrea cu ea). Ori mă place și maică-sa o amenință sau îi bagă vrăjeli să nu se combine cu mine, ori nu mă place simplu. Aș vrea să aflu răspunsul ca să știu să nu mă mai chinui degeaba cu ea, dar nu vreau s-o întreb pe FB, vreau să mă uit la ea în ochi să fiu sigur că nu mă învârte cu ceva, că până acum n-a zis nimic concret. Nici că mă place, nici că nu, nimic.
Ce ziceți să fac?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te place

| Xelon a răspuns:

Nu te place.
Sa tii minte ca mereu cand cineva te place o sa isi faca timp sa va intalniti sau sa vorbiti oricat de ocupata ar fi...
Nu o mai cauta o perioada sa vezi ce se intampla, pare ca esti in friend-zone.

| ovidiu123432 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa te intalnesti intr-o zi cu ea si sa-ti faci curaj s-o intrebi si sa vorbiti.

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru ovidiu123432):

De curaj nu-i problemă. Problema e să cum să mă întâlnesc cu ea...

| UchihaEmiko a răspuns:

Cumpărăți o viață. Cu o atitudine ca a ta nici eu nu ți-aș accepta întâlnirile.

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru UchihaEmiko):

Poți detalia puțin că mie mi se pare că am o viață destul de bună; nu că sunt ceva prost no-lifer care stă toată ziua în casă. Am amici, am o viață socială; eu mă refeream strict la faza cu gagica.