| anonim_4396 a întrebat:

big grin Am nevoie de ajutor, imi place mult de un baiat si el are prietena. Cand intra pe mess nu ma baga in seama, mereu eu trebuie sa incep prima conversatia, si singurul subiect despre care putem vorbi e muzica. That's all thinking As aprecia niste sfaturi. Multumesc :3.

Răspuns Câştigător
| Deliα a răspuns:

Daca are prietena lasa-l.Cam asa mi s-a intamplat si mie cu unu crying (nu conteaza). Vorbeste cu el despre...ce ii place lui mai mult.batting eyelashes

8 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Baiatul are deja o prietena si daca nu este atat de deschis in conversatiile cu tine ( in primul rand nu te baga el in seama si in al2lea rand nici macar nu e straduieste sa schimbe subiectul) e clar ca nu i-ai trezit interesul.
un sfat? Lasa-l in pace!
SArbatori fericite!

| CrazyTeenager a răspuns:

Daca nu te baga in seama nu ii manifesti interesul, ati putea sa povestiti despre una, alta, un eveniment la care ati participat impreuna.

| 99maria a răspuns:

Buna. Deci : Tu ar trebui sa vezi daca nu e doar un impuls. Poate iti place de el ca arata bine, dar nu il placi, ca sa nu zic iubesti ca poate merg prea departe. Dar ar trebui sa incerci sa vezi cum iti merge si daca sunteti doar prieteni. Nu se stie, poate puteti fi prieteni sau ar trebui sa astepti poate el a avut un impuls de a fi cu alta fata si nu si-a dat seama. Poti sa vorbesti cu el ca prieteni si sa il intrebi ce ii place la prietena lui si asa ai putea face tu ce are ea si nu ai tu sau invers. Poti sa-i spui sa va intanliti undeva (ca prieteni) si cu cat mai mult timp iol petreceti impreuna el poate o sa-si dea seama ca aveti multe in comun.

| VreauSaRad a răspuns:

Ce a spus Antoniu007 sa stii ca sunt aproape sigur ca era pentru tine.Bafta cu astahappy

| Olla69 a răspuns (pentru VreauSaRad):

Mi-am dat seama si eu si mersii big grin

| alextiby a răspuns:

Vaaaarrrstaaa e cea mai importanta de specificat la acest tip de intrebari,,, cum sa iti dau sfaturi daca nu stiu ce varsa ai tu si baiatul,,, dar tot ce pot sa iti zic acum e ca mai bine il lasi pe baiat sa isi vada de relatie lui(fara suparare nu zic cu rautate)dar nu cred ca ai fi privita cu niste ocii prea buni ed catre alte fete daca s-ar intampla ca el sa o paraseasaca pe fata aia pentru tine ...si punete in locul ei...nu e pèrea frumos sa fi lasata pentru alta nu?

| Olla69 a răspuns (pentru alextiby):

Am 16 ani si da..ai dreptate. Multumesc pentru sfat happy

| Antoniu007 a răspuns:

Buna Ihavealongnam3.Sa stii ca sunt baiat si am 13 ani.Si mie imi place de o fata.Are 16 ani, ochi caprui, par maro spre blond, piele alba si fata superba.Dar eu stiu ca nu n-am sanse cu ea ca e prea frumoasa si buna pentru mine.Deci cred ca ce am patit eu e dragoste la prima vedere. Ok. Te rog sa citesti acest mesaj. Bft.