| daniellllaaaa a întrebat:

Dau funda! Am hotarat sa ma epilez pe maini si am incercat cu aparatul de ras dar m.a durut. Apoi am aplicat benzi cu ceara rece si mi s.a iritat pielea... am auzit ca daca ma dau cu crema imi creste parul repede si gros. Nu as vrea sa ma fac cu lama de ras. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| memesee a răspuns:

Hey, te inteleg la perfectie, si eu aveam aceeasi problema cu parul de pe maini.Acum insa eu folosesc depilatorul (care smulge ) Braun.Recunosc ca la inceput doare foarte tare, insa cu timpul nici nu vei simtii durerea. Trebuie sa precizez ca odata ce te-ai dat cu aparatul parul se va subtia si iti va creste mai greu.Cu big-ul insa parul se va ingrosa si va creste mult mai rapid.

2 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Am o intrebare pentru tine.Nu o spun cu rautate, dar, cu ce te deranjeaza parul de pe maini?

| ovidiu2295 a răspuns:

Ar fi normal sa lasi parul pe maini sa creasca. Dar daca chiar vrei sa te faci, fate cu bigul