| Rebecca123 a întrebat:

Daca vreau sa ma epilez la axila (sub brat) cu aparatul de epilat, ori cu ceara este adevarat ca nu este voie, pentru ca sunt anumiti ganglioni acolo? Eu nu mai vreau cu lama pentru ca, creste in fiecare zi.Dar am auzit ca nu este bine si pot doar cu crema sau lama.

2 răspunsuri:
| Rita93 a răspuns:

Daca nu ai o experienta anterioara in epilatul cu ceara sau cu aparat, mai bine incerci prima data la un salon de cosmetica, sa vezi cum e.Nu o sa iti para rau, durerea persista putin.

| Rebecca123 explică (pentru Rita93):

Dar pot incerca si singura acasa pentru ca am auzit ca durerea este suportabila si voi suporta nu-i problema.Eu am intrebat daca este adevarat ca nu este indicat cu ceara ori cu aparatul pentru ca in zona axilei, sunt niste ganglioni si se poate inflama si chiar infectie.Asa am auzit de la o fata care a intalnit un astfel de caz.