| BiscuiteeXd a întrebat:

Hey TPU.De unde pot lua niste statusuri de dragoste ft frumoase? fundita :*

Răspuns Câştigător
| EyeCandy a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/ De aici

2 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

DOAR GANDURILE MI-AU RAMAS.
DOAR ELE MA MAI TIN TREAZ.
PLONJEZ INTR-O PARTE A SUFLETULUI INTRE VIS SI REALITATE!
TOATE CELELALTE LUCRURI IMI PAR FOARTE DEPARTE.
SI STIU CA INCA MAI POT REZISTA.
SI STIU CA INCA MAI AM CE AM AVUT CANDVA.
CAND TOATE NOPTILE IMI SUNT INAMICE,
CAND SIMT CA N-AS MAI PUTEA CONTINUA.
AM INCREDERE DOAR IN EA,
IN STEAUA MEA[.]
IAR DE-AR FI SA UIT DE TINE,
LUMEA N-AR MAI INSEMNA NIMIC PT MINE!
GANDURILE MI LE ASCUND ADANC IN NOAPTE,
AMINTIREA TA SIMTIND-O TOT MAI APROAPE.
DESERTUL SINGURATATII MELE,
E CA LUNA INTRE STELE[!]

ai luat cu tine ce-aveam mai bun.atatea vorbe ce-aveam sa-ti spun.chiar de NU SUNT AL TAU.te voi IUBI mereu! tu ramai in sufletul meu."

nu ma supar ca vorbesti asa mult,atat timp cat nu te superi ca nu te ascult.

Caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuvant magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des!

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia.iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist,tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! fie-ti teama de prieteni!

Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.

Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua

Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori… doar o iluzie.

Dragostea nu e un sentiment, e o CALITATE

Exista atatea lucruri minunate…Numai de am avea ochi sa le vedem,suflet sa le iubim.si maini sa le atingem!

nu sunt asa cum ai vrea,nu sunt asa cum iti doresti,nu sunt cel pe carel l-ai vrea…dar sunt acel ce iti lipseste….

Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland
Da, tu, iubeste-ma asa cum sunt.
De-as fi doar bland si bun, cum ma doresti
ar fi usor de tot sa ma iubesti.
Atuncea toata lumea, cata e, m-ar adora -
si-ar mai avea acelasi pret,
iubirea ta? "

Te Iubesc …e putin
2. Te ador … E infim
3. Amandoua . e sublim

Nu pot sa adorm,
si ingerasul mi-a sa ma gindesc
la ceva frumos din viata mea
asa ca m-am gindit la tine. :*

Nu-mi pasa de moarte,dar ma doare sufletul sa parasesc viata

Dragostea nu e o stare de spirit …e un stil de viata…

Originalitatea nu consta in a spune ceva ce nu a mai spus cineva…ci in a spune exact ce gandesti u

Dragostea este jarul amprentat in interiorul inimii.

Dragostea este ca si marea, nu o poti cunoaste plimbandu-te cu o barca pe deasupra, va trebui sa te scufunzi in ea.

dragostea e ca vantul…….nu se vede dar se simte….

Inainte de somnik,
Iti trimit un mik pupik,
Sa il ti pe obrajor,
Sa ai somnul mai usor,
Sa-l tii-n brate langa tine,
Si sa te gandesti la mine.

iubirea e doar un deja – vu al unui suflet imbatat de farmecele unui vis ….

Unde dragoste nu e, fericirea este o imitatie

Iubirea este piramida creatiei universale.

Cautam inocenta pe toate rafturile vietii, dar o gasim din ce în ce mai rar;important este sa-i cultivam caracterul.

Esenta iubirii nu va disparea niciodata, desi fumurile orgoliilor va încerca mereu sa o sufoce.

ragostea e mai presus de toate…daca ai cu cine le imparte,traieste momentele iubiri…si vei avea totul, cheia fericiri.

Te caut in fiecare vis
Ca te intorci tu mi-ai promis
Dar nu mai apari ca alta data
Nu mai esti cum erai odata
Acum esti distant, acum esti langa mine
nu-mi pot da seama ce se-ntampla cu tine
Gandeste-te putin cat rau poti sa faci
Dar cand vorbesc cu tine, te intorci si taci…

Am UiTaT dE LiMita []Am UiTaT dE DiStAnTzA[]StAm Fata`n Fata[:X]."tE ad0or" Iti SoPtEsC[]."Te IuBeSc" iMi raSpUnZi[] Ia`Ma in BrAtZe[]Sa ZbUrAm pRiNtrE vIsE INtR`un UniVers dE dOrintZe[

Oare cine-ar fi crezut?Oare cine-ar fi stiu?Dintr`un joc copilaresc Sa ajung sa te ubesc!

daca ai ceva de comentat tzine pentru tine nu conteaza si nici nu va conta! fac ce vreau cu viata mea!

Te maturizei prea greu .sa stii ca nu sunt ma`ta sa te iert mereu

Cateodata ma gandesc la tine Alteori stiu ca nu e bine Dar stiu ca te voi pastra mereu In inima mea[

Ce`i al tau e pus deoparte

[Va veni timpul cand o sa vorbim din nou/Eu o sa rad de multe tie o sa-ti para rau]

Nimic din ce se intampla in jurul meu nu`mi convine. si daca`i supar pe totzi.imi pare bine

De multe ori cand plangi nimeni nu iti vede lacrima,nimeni nu iti simte durerea.cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.in schimb cand gresesti toata lumea te vede

Nu`ti dori perfectiunea,exista defecte dupa care alti inebunesc

Dragostea este limba in care inimile noastre vorbesc una cu cealalta. Pentru tine, dragul meu, inima mea canta.

Vreau sa te vad cum cazi tipanad cu toata gura,iar eu de la balcon iti fac adio cu mana.

IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul…

Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu!

Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc!

Pe baietii de azi , Sa-i culegi cu sacu,Si frumos impachetati ,Sa-i trimiti la dracu!
O simpla atingere si simt ca sunt nemuritor
O singura scanteie si-am luat foc instantaneu
Te voi pretuii mereu ca pe o piesa de muzeu
Chiar daca eu nu`ti dau de inteles cat de mult tin la tine
Parca secundele sunt ore...cand nu esti langa mine
Orele sunt zile, zilele sunt saptamani
Timpul nu`si mai are rostul, eu nu mai am forta in maini
Suntem stapani pe propria soarta, intram amandoi pe poarta
Pasim usor pe nori, trecem prin stari, parca e prima data
Cu sarutari fierbinti in zori de zi ne trezim unul pe altul
Si`mi vine greu cand tu nu esti sa vad ca iar imi e gol patul
Te plimbi mereu prin mintea mea, poate de`aia ma port ciudat
Mai toti mi-au spus pana acum ca sunt putin distrat
Nu vad nimic in jurul meu, te vad pe tine peste tot
Sunt dependent, iar pentru mine tu esti singurul antidot

2. * Esti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodata
As vrea sa ramenem asa, sa nu ne certam niciodata
Sper sa fie asa, exact cum zic eu,
Ca daca nu o sa ma supar pe Dumnezeu
Nu ne certam niciodata si-ti spun ca te iubesc
Tu esti cea care ma face tot timpul s-o doresc
Parte din inima si sufletul meu
Tu vei reprezenta toata viata mereu
Pentru noi doi banii n-au fost o valoare
Sa stii ca te iubesc din suflet, oare
Dumnezeu mi te-a trimis in fata ?
Ca daca da ii dau a mea viata
Cum te porti, cum arati si cum razi tu la mine
Zambetul tau imi da fiori si asta o stii bine
Iubito, insa cu tine tot e ca un vis
Si atunci cand vorbesc cu tine ma simt ca-n paradis
Eu n-am avut parte pana acum de cineva ca tine
Lumea asta pentru mine se transforma in bine
Cu toate astea tu stii cel mai bine
Ca orice as face eu vin tot la tine
Orice s-ar intampla eu pe tine te iubesc
Tu esti femeia mea si fara tine innebunesc
Cand ne trezim sa te simt langa mine
Si cand te lauzi, sa te lauzi doar cu mine

3.* Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

Si 2-3 statusuri

Si ce usor e sa zambesti` • Cand ai incredere`n cine iubesti`

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •

Nu sunt singura in pLoaie si vant. Am cel mai bun prieten de pe pamant.

Sper ca ti-am fost de ajutor
Bye-bye!

| BbqOmgWtf a răspuns:

Hey,Heey!

Eu sunt de parere ca cele mai frumoase statusuri de dragoste sunt cele care vin din inima ta, compuse de tine.ai putea sa te inspiri din melodii de exemplu, sau mai bine sa le gandesti chiar tusunt sigura ca din adancul sufletului tau vei gasi ceva frumos sa-ti pui la status.
SAAAU big grin
Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas-Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind-Care te saruta pe frunte-Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste-si probabil ca.te va iubi mereu.

Te iubesc pentru ca. imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata.Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi.Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne.Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, te iubesc pentru ca bei apa, pentru felul in care te incalti, pentru felul in care porti diferite obiecte.Te iubesc pentru linistea daruita clipelor alaturi, te iubesc pentru ca imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi, imbratisezi.Te iubesc pentru ca sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete.Te iubesc pentru ca noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu.Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala.Te iubesc pentru ca esti totul meu.Te iubesc pentru viitorul meu, al nostru.Te iubesc cand te alinti, te ador cand imi vb.Te iubesc pentru a tot ce esti, realizezi sau nu.Te iubesc in mod obsesiv.Te iubesc in mod patetic.Te iubesc orbeste.Te iubesc. Stii ce? Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi

Sunt 5 lucuri in viata care nu pot fi recuperate:
1. o piatra dupa c ai aruncat-o in mare
2.o vb dupa ce ai spus-o
3. o sansa dupa ce ai pierdut-o
4. timpul dupa ce a trecut
5. iubirea pentru cel ce nu lupta:X:X:X:X
Cineva va fi intotdeuna aici

Cineva va fi intotdeuna aici sa te iubeasca, cineva va pretui intotdeuna caldura zambetului tau si fericirea inimii tale. Cineva va incerca intotdeuna sa gaseasca cuvinte sa-ti multumeasca pentru ca ai umplut viata cu vise devenite realitate si amintiri frumoase. Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt eu cand sunt cu tine. Te iubesc pentru ca ma ajuti sa fac din viata mea, nu o caverna, ci un templu, din faptele mele de zi cu zi, nu un repros, ci un cantec.
Cineva te va iubi intotdeuna, iar acel cineva voi fi intotdeuna EU
Love in engleza, jaime in franceza, dar in stil moldovenesc purshisimplu te iubesc!
Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!
Nu-mi caut jumatateaოm-am nascut intreaga!
Ador ca sunt atat de mica pe langa tine.Ador ca ma simt in siguranta langa tine.Te ador pe tine!
RaW este fara iubire RaW este jhi cand iubesti:XRaWl cel mai mare este cand iubesti:X:X iubit nu esti

Sper ca te-am ajutat! big grin