| nucaraata a întrebat:

Deci, v-am mai povestit acum cateva saptamani despre povestea mea cu baiatul pe care il plac ( http://www.tpu.ro/......utul-anul/ ). am urmat sfaturile voastre, si intr-o seara am vorbit cu el prin mesaje, si i-am explicat tot ce simt. A vorbit foare frumos cu mine si mi-a spus ca e entuziasmat k e baiatul cu care am avut primul sarut! Mi-a marturisit si ca ma place putin si ca ar fi cu mine daca m-as schimba...( stiti, eu sunt genul ala de fire nebuna, mereu vesela, energica). Dar eu i-am spus atunci k nu mai putem continua prietenia, k atata timpcat el nu imi impartaseste sentimentele, iar eu il iubesc atata de mult, o sa ma simt ciudat. insa el a tot insistat sa continuam prietenia, sa o luam de la 0. in fine, intr-un final am accceptat. pentru ca el era si CMBP al meu, apropo.

A trecut o saptamana si totul s-a schimbat. Nu ma mai baga in seama, e distant, ma ocoleste....simt k vrea sa se distanteze de mine. ma gandeam sa fiu cu un alt baiat, sa ii arat ca nu il mai plac, gen KEEP CALM, JUST FRIENDS. Dar nu sunt sigura ce sa fac. Dati-mi un sfat

P.S.: Am uitat sa precizez ca in ultimele 5 zile, cel putin 15 persoane i-au spus sa fie cu mine si el a refuzat. Simt ca trebiue sa trec mai departe, adica am stat dupa el 1 an, dar atata timp cat suntem asa de apropriati, iar atunci cand eu incerc sa iau distanta, el se opune, ce pot sa fac?! VA ROG DIN TOT SUFLETUL< AJUTATI_MA! Sunt foarte derutata :((( Dau funda! :* :X

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Am aterizat din greseala pe aici, dar e amuzant postul tau si copilaresc, asa ca voi spune ceea ce am invatat eu din adolescenta mea de acum 100 de ani: 80 % din viata ne-o pierdem dandu-ne "pe dupa visin"! Dar oare cum o fi, dar daca fac asa oare ce va spune, dar oare prietenii ce parere au. Lucrurile sunt simple - Iti place - GO FOR IT! Lasati prostelile si discutati deschis, numai voi va puteti rezolva problemele, n-o va face nimeni in locul vostru. Jocurile cu zvonuri lansate prin prieteni, cu umblatul cu altii nu fac de obicei decat sa va raneasca si sa adanceasca prapastia ducand in cele din urma la rupturi definitive. Nu sunteti 100% compatibili? Tu esti zbuciumata si el e linistit? Bun venit in lumea reala! Majoritatea cuplurilor sunt asa - nu exista potrivire perfecta. El probabil va ramane linistit. Tu te vei mai maturiza in cativa ani si te vei linisti la randul tau. Trebuie sa invatati sa fiti un cuplu si sa va adaptati unul la altul ca pana la urma despre asta e vorba. Spor! happy

| aannoonniimm098 a răspuns:

Eu zic : timpul le va rezolva pe toate. daca e sa fiti impreuna o sa fiti daca nu nu. poate te place poate nu... dar trebuie sa ai un plan b arata-i ca ai trecut peste si ca nu mai iti pasa fi vesela tot timpul (chiar daca in interiorul tau plangi) si nu ii arata ca tu esti afectata arata-i ca ai trecut peste

| floryinna a răspuns:

Eu zic sa nu renunti!

| Amalia2333 a răspuns:

Eu zic ca daca tu chiar in placi pe el, ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce simti, vorbeste sincer si deschis cu el, poate inca te place, si poate e doar timid, merita sa incerci sa vorbesti cu elhappy

| nucaraata explică (pentru Amalia2333):

Pai am vb cu el! rolling on the floor Si nu s-a rezolvat nimic. E genul ala de persoana cu care nu poti sa vorbesti chestii sentimentale...oh go on