| GeorgeTheMaster a întrebat:

E vreo diferenta intre rasul cu lama si cel cu o masina de tuns barba? Daca te razi cu lama parul va avea o nuanta mai inchisa si va fi mai aspru decat cel luat cu aparatul?

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| fanernest123 a răspuns:

Masina iti taie parul, mai mult sau mai putin, precum o foarfeca. Diferenta intre lama si masina ar fi ca cea dintre foarfeca si cutit. Ce trebuie remarcat e faptul ca masina nu iti irita pielea si nu iti permite sa iti dai pielea. Pe de alta parte, lama e singura care iti ofera aspectul acela fresh si curat.
In ceea ce priveste nuanta parului si asprimea lui, pot spune ca nu conteaza ce metoda folosesti. Este un mit faptul ca daca te tai cu lama parul va avea o nuanta mai inchisa sau o sa fie mai aspru. Totul tine de genetica in aceasta privinta. Mult succes! happy

2 răspunsuri:
| KoaLaCangur2020 a răspuns:

Merge mai bine cu masina de tuns iarba