| anonim_4396 a întrebat:

Eram sigur ca așa se va întâmpla, și așa a fost.
Veneam de la școală cu "prietenii" mei români (sunt în alta țară) și pe drum, unul care nu prea îl știam bine (un țigan român ) l am ignorat, nu sunt agresiv.
M-Am dus în FAȚĂ ca sa nu îl mai văd și a spus unuia dintre ceilalți sa îi țină haina și a venit înspre mine, cu siguranță că să mă lovească, însă nu a mai apucat și am dat primul a căzut pe jos. Când sa dau iar în el a venit din spate unul dintre ăia și m-a lovit destul de rău cu pumnii, am reușit sa fug, ei au plecat. Ideea este ca peste o săptămână începe iar școala, și îmi e frica sa nu vina mai mulți, plus ca ei umbla cu cuțite și alte chestii, și alor mei nu le pot spune exclus asta.
Ceva sfaturi? Mulțumesc mult
Și scuzați categoria dacă nu e corectă

1 răspuns:
| xEnoN47 a răspuns:

Eu în locul tău le as spune părinților, că sa vad cum gândesc ei aceasta situație. Și dacă nu le spui, când ajungi la școală ii spui tipului ăluia că îți pare rău bla bla chestii d astea. caută pace, o sa ți fie mai bine :p