| AndreiWeisz a întrebat:

Poate sa mearga sa ma denunte cineva la politie doar pentru un pumn, in condiitile in care persoana respectiva era in state de ebrietate? Aseara cand veneam acasa era un tigan beat care a inceput sa se ia de mine, din senin pe strada. L-am ignorat cat l-am ignorant, pana cand a pus mana pe mine sa ma opreasca. L-am lovit destul de tare ce-i drept, a picat pe jos si am apucat doar sa vad ca era plin de sange pe fata. M-am intors si am plecat, dar a inceput sa urle dupa mine ca merge la politie, ca o sa vad eu laughing Toata chestia s-a intamplat in fata unui magazin care cred ca are camera, ar putea sa dea de mine daca chiar este. Intrebarea e: poate sa faca plangere doar pentru asa ceva? Si fiind in stare de ebrietate, este luata in considerare?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai grija sa nu vina baietii peste tine

| AndreiWeisz explică (pentru RAY):

Nu cred, parea un prapadit laughing dar daca vin, ii astept laughing

| RAY a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Ai chef de bataie a

| AndreiWeisz explică (pentru RAY):

Nu chiar, dar nici nu sunt genul sa fuga

| RAY a răspuns (pentru AndreiWeisz):

La cum arati te cred, si eu as vrea brate de alea, macar o parte din ele

| minrest a răspuns:

Eu nu cred ca face plangere. Daca face, nu cred ca va avea castig de cauza.

| AndreiWeisz explică (pentru minrest):

Sper si eu ca nu

| anamariarot a răspuns:

Ai fost în legitimă apărare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Andrei, tiganii au demnitate, nu se denunta decat intre ei.Dar pazaste-ti spatele!winking

| AndreiWeisz explică (pentru anonim_4396):

Mie imi e mai mult de politie decat de ceea ce poate face el laughing era vai de capul lui, n-are ce sa-mi faca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Stai calm, astia fug de politie ca apucatii.Cum sa se duca ca oaia in gura lupului?
Treaba e ca poate sa te caute cu "intariri".

| AndreiWeisz explică (pentru anonim_4396):

Punem de-o bataie atunci, nu-i bai laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Cand au scazut numarul batelor de baseball din Decathlon, iti pui casca.laughing

| AndreiWeisz explică (pentru anonim_4396):

Mai degraba cand au fost furate, nu cred ca o sa le si cumpere tiganii laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Imi trimiti o depeşă, am cativa interlopi care ar da o mana de ajutor unui prieten de-al meu.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident. Orice plangere este luata in considerare, apoi depinde de rezolutia procurorului.

| AndreiWeisz explică:

Iti dau dreptate aici, nici eu nu-i inghit, dar mno, trebuie sa-i lasam si pe ei sa traiasca cica

| RAY a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Daca ala a fost beat poate te a uitat man

| AndreiWeisz explică (pentru RAY):

El nu prea are de unde sa stie cine sunt daca nu merge la politie sa vada imaginile de pe camera, doar daca sta toata seara pe acolo in speranta ca mai trec o data laughing

| CristinaElena99 a răspuns:

Nu cred ca ar fi cazul. Din moment ce el s-a luat de tine si te-a si atins e clar ca erai in legitima aparare. Daca sunt si filmari, iti vor da castig de cauza fiindca asa se va vedea ca el a fost primul care te-a "agresat".

| Rebrisorean_Denisa_1986 a răspuns:

Este foarte posibil!
Mai bine cereai ajutorul oamenilor si doar persoana respectiva era pedepsita!
Depinde cat de grav l-ai rănit.

| AndreiWeisz explică (pentru Rebrisorean_Denisa_1986):

Pai si ce sa si faca ceilalti, daca eu cer ajutor care sunt cu totul de mare laughing