| moriordie a întrebat:

eu voi fi sefa clasei anul acesta, si as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac ca sa-i multumesc pe colegii mei. Voi ce parere aveti? Ce ar trebui sa faca seful clasei ideal?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Buna happy
Am fost sefa clasei 3 ani la rand
Depinde pe cine vrei sa multumesti. Profii o sa-ti spuna sa scrii cine face galagie si sa dai raportul la diriginta ca sa stie cum sa scada puncte. Daca vrei sa-i multumesti pe elevi o sa ai probleme cu profesorii, la mine asa a fost deoarece in primii 2 ani cand am fost se poate spune ca eram paracioasa param faptele mai grave insa trebuia sa scriu mai multe deoarece daca dirigu auzea de la alti profesori dadea vina pe mine si zicea ca nu imi fac treaba. Plus ca trebuia sa ma duc la sedinte si chestii din astea.Si se cam suparau si se rugau de mine colegii sa nu ii scriu eu nu stiam ce sa fac, insa s-au scazut multe puncte la purtare mai mult din cauza mea insa a aflat dirigintele de multe ori si de la altii. In a 7a am fost mutati impreuna cu o alta clasa si am fost pusa iar sefa clasei, de data asta nu stiam nici cum ii cheama asa ca m-am prefacut ca nu prea stiu insa am fost certata de noua diriga ca cica nu ma implic a fost un cosmar. Cum sa spun eu m-am inteles cu colegii dar am avut altele pe cap, asa ca mi-am dat demisia cum s-ar spune big grin. Nu am vrut niciodata sa fiu sefa clasei insa asa ieseau voturile.
DAR SA NU TE SPERII CA TU NU O SA FII ASA GHINIONIST/A CA MINE happy O SA TE DISTREZI. iti zic si partile mai bune, colegii se purtau frumos cu mine ca sa nu fie scrisi se duceau la magazin pentru mine si din astea. Lasa ca o sa fie si frumos. Nu te ingrijora, scrie numai faptele importante daca esti pus daca nu mai bine lasahappy
SUCCES SI SA-MI SCII INTR-UN MESAJ DACA O SA-TI MAI AMINTESTI CUM A FOST, OK? happy

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Din experienta mea ca sefa a clasei am invatat o lectie importanta:M-am inteles mai bine cu parintii colegilor mei decat cu eilaughing
La fel si acum.Ma inteleg mai bine cu persoane mai in varsta ca mine cu mult decat cu cei de varsta meaoh go on
N-ai cum sa-i impaci pe toti.Asigura-te ca faci niste reguli la inceputul anului si le respectiwinking

| LoveForShania a răspuns:

Pai si eu am fost...si nu prea e fain deoarece totul pica pe tine.trebuie sa fi atenta ce se intampla in clasa si sa ii acoperi tot timpul pe colegi ca sa-i multumesti...succes

| LuckyboyRO a răspuns:

Nu poti sa i multumesti pe toi ca unii fac tampenii altii nu si apoi daca ii zici la dirig iti poarta pica.