| Noname232 a întrebat:

Hey tpu...in ianuarie anul acesta am avut o perioada in care am mancat foarte mult si m-am ingrasat foarte tare, asa ca prin martie am hotarat sa tin un regim total nesanatos in care faceam foarte mult sport si mancam pe zi maxim o portocala, un mar si o leguma.Am facut chestia asta vreo 2-3 luni in care am slabit 13 kg.dar ma simteam foarte rau. Aveam tot timpul ameteli, abia ma tineam pe picioare la scoala(am 16 ani). Problema este ca din luna martie eu nu am mai avut menstruatie de aproape 8 luni desii eu mi am revenit la normal cu regimul alimentar...si imi cade foarte mult par, eu fiind si anemica.Am vrut sa merg la doctor dar mama nu vrea sa mi dau organismul peste cap luand pastile.Ce pot face?

1 răspuns:
| CamelushxD a răspuns:

Aoleu. pai cum sa nu ai menstruatie de 8 luni? Du-te si fă ti un control la un medic ginecolog..mama ta nu te lasă sa vezi un doctor? Pai scuză ma dar ce mama poti avea? Dacă îi ceva grav? Nu trebuie sa ti dai organismul peste cap luând pastile dar trebuie sa vezi ce se intampla cu corpul tău.