| cezcez a întrebat:

M-am apucat de vapat tigare electronica iar întrebarea mea este in felu următor am cumpărat o baza (100 ml) si o aroma (10sau 11ml) întrebarea mea este daca pot face asa sa pun aroma in baza si sa amestec a pai sa o las o zi este ok?(ambele sunt luate de la smokemania)aroma e king's dew

1 răspuns:
| EduGab a răspuns:

Salut. Doresti sa iti faci lichid homemade.

De obicei aromele trebuie utilizate cam 10-20%, in cazul tau, depinde ce cantitate de lichid doresti sa faci. Spre exemplu :

La o sticluta de 50ml fara nicotina vei folosi :

- 45 ml baza
- 5 ml aroma

Sau la 100ml :

- 90ml baza
- 10ml aroma

Eu lichidele mi le mai fac cu apa in caz de doresc ceva axat pe PG, ori vodka. Dar de obicei VG-ul e mult mai bun. Sper ca te.am ajutat happy