| anonim_4396 a întrebat:

Mentionez de la inceput ca dau fundita si voturi folositor la toti! Am 12 ani(implinesc 13 curand) si strang bani cam de jumatate de an pentru a-mi face o operatie estetica la nas(rinoplastie). Stiu ca a sunat absurd, dar am nasul acvilin(ca si mama)si nici nu e mic ca si dimensiuni.Am vorbit pe aceasta tema cu mama si nu vrea sa ma inteleaga, spune ca ea daca imi voi face operatia nu va plati nimic, etc...si va dati seama ca nu cred ca voi strange 2000 de euro. Ce as putea sa fac pentru a strange mai multi bani, in perioade mai scurte, pana la varsta de 18 ani, dar fara sa ii golesc de bani pe parintii meilaughing? Va rog sa nu raspundeti la misto, desi sunt deschisa tuturor opiniilor.Va multumesc. happy

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Să ştii că nu cred că e doar 80 milioane (2000 euro) Este 500 de milioane!
Mergi cu colinda happylaughing Aduni bani şi de acolo nu?
Poţi să fii reprezentant Avon sau Oriflame de la o anumita vârstă, caută`ţi un loc de muca, chiar pentru vară, vinde-ţi lucruri care nu îţi plac.

| ILoveMoon a răspuns:

Pai in primul rand 2000 de euro e o suma imensa, chiar si pentru un adult in Romania nu strangi atat, numa un bugetar cu salariu 1000 de roni in 20 de luni castiga 2000 de euro... si alti in alte tari castiga atat intr-o luna deci sunt multe variante dar + ca esti fata de exemplu la 16/17 ani poti sa incepi sa lucrezi la un fast food sau ceva de genu, pentru vacanta de vara succes

| Ariyana a răspuns:

ωσℓƒυυℓ,nu este 500 de milioane, m-am interesat de preturi la mai multe clinici, unele au doar la 1200 de euro, cu doctori foarte buni si renumiti happy.