| titicristina21 a întrebat:

oamenii acestia sunt idioti complet ce chinuesc si isi bat joc de animale sunt suflete ca noi si ele ne protejeaza mereu sunt foarte dragalasi dupa ce ii cunosti! ce baiate as baga in ei! asta nu e o intrebare dar ar vrea sa stiu si parerea voastra despre asemenea oameni!

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

La ce sa te astepti? Mai nou oamenii isi fac rau si intre ei, daramite bietelor animale...

| titicristina21 explică (pentru OldSoul):

Asta e in ziua de azi te astepti la orice

| Printesa10TM a răspuns:

In primul rand, nu sunt oameni. Cum sa faci astfel de lucruri? As vrea sa Li se intample lor asta. Eu si azi am plans ca mi-am amintit de catelusul meu, care a murit acum trei luni! Ar trebui sa fie pedepsiti.

| Mihαi a răspuns:

Buna, Cristina! Sunt de aceeasi parere ca tine.
Nu suport violenta impotriva animalelor/copiilor/femeilor.
Consider ca acesti oameni care chinuie saracele animale au suferit probabil o trauma in copilarie (batuti, batjocoriti), asta nu scuza comportamentul deplorabil pe care-l au fata de alte suflete.
Legat de cele spuse de tine mai sus, nu conteaza daca acele animale sunt dragalase sau mai putin dragalase, tot sufelte sunt.