| MădălinaDinu a întrebat:

simt ca nu-mi traiesc viata. Ma simt deprimata, am un iubit care sta in alta tara unde isi va termina studiile, iar am doar o prietena cu care nu ies mai niciodata. ma simt singura. Acum de craciun mi-am dat seama cat de singura sunt, nu stiu ce sa fac. Vreun sfat?

5 răspunsuri:
| onetwothree a răspuns:

Din ce oras esti?

| DennySa660 a răspuns:

Hei,stiu ce simti, si iubitul meu e plecat si nu am nicio prietena.Stau toata ziua in casa, am inceput sa urmaresc un serial pe net sa nu ma mai plictisesc(vad cate 3-4 episoade pe zi) Pretty little liars, incerc sa imi petrec timpul cu familia pentru ca ei sunt singurii care ma iubesc cu adevarat si in ianuarie vine si iubitul meu(abia astept sa il vad) dar nu sta mult si pleca si o sa imi reiau viata asta plictisitoare.Nu credeam vreodata sa zic asta dar..noroc cu scoala ca mai rad cu colegii. Sfat sa iti dau nu prea stiu dar incearca sa urmaresti si tu un serial, lasa prietenii ca nu exista, stai cu familia tongue

| Lia340 a răspuns:

Ne putem simti singuri intre mii de oameni,cel mai adesea ne lipseste doar una sad Singuratatea este cea mai grea boala,nu te tine pe pamant dar nici nu te omoara,te chinue...
-Te sfatuiesc sa iti cauti o activitate care necesita timp petrecut cu tine insuti,cum ar fi scrisul,pictura, cititul, poeziile...
-In caz contrar gaseste online prieteni cu care sa vorbesti, sigur nu te vei simti apropiata sufleteste de ei dar vei avea cu cine discuta pe diverse teme.
Si eu sunt singura, doar ca eu sunt asa de luni intregi.Mi-am dat seama ca nu am avut in jurul meu decat prieteni falsi care m-au tradat iar apoi m-au parasit...
Craciun Fericit!

| LogoBă a răspuns:

Hei ❤

Păi, trec prin aceași chestie. Dar mi-am găsit alte activități, alți prieteni. Am suferit 2 pierderi (părinții mei) și mă consider o luptătoare. Știi cum am reușit să îmi revin în 3 luni după pierderea lor? SIMPLU. Nu împărții zâmbete în stânga și în dreapta dacă ție îți plâng ochi și nimeni nu observă. Fă-ți o listă cu persoanele din viața ta și gândește-te dacă merită să se afle acolo. Treci mai departe, gândește pozitiv, alte persoane au probleme mult mai grave și totuși rezistă. Găstește un lucru care te pasionează, pe mine gen mă pasionează make-up-ul, desenul, pictura. Încercă și tu să te implici în asociații, unde să cunoști lume. Eu fac parte dintr-un partid fără înscriere ( fiindcă trebuie să mai aștep puțin până la majorat ) și acolo am găsit multe persoane care mi-au dat sfaturi folositoare, eu știu... ce îți place să faci, caută-ți un job part-time, unde ai ocazia să cunoști persoane, să socializezi. Reprezentant avon, oriflame? Nu are rost să te simți deprimată draga mea, ai viața în față. Dacă dorești să mai vorbim lasă-mi un mesaj.
Sper că te-am ajutat. Take care ❤

| Constantin_Iulian_1993_aPqU a răspuns:

Sunt cam în aceeași stare