| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de voi! Vin sarbatorile, insa.la mine in casa totul e trist.sumbru.un membru al familiei este bolnav grav, si totul pare desprind din iad. Eu vreau sa incep sa-mi traiesc viata, sa ma bucur de fiecare clipa, caci pana acum am fost intruna trista si bolnava. Vreau sa fac ceva acum de Craciun, in vacanta sa simt ca traiesc. o activitate ceva, care sa ma bucure. Va rog.sunt trista si deprimata. Sfaturi?

7 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună!
îmi pare rău. măcar de sărbători, încearca sa fii fericită!
uite ce să faci:
-vorbeşte cu ai tăi să ieşiţi toţi la un restaurant sau o plimbare prin parc
-împodobeşte braduţul
-uite-te la un film sau serial de comedie(aşa vei schiţa puţin un zâmbet pe faţă)
-ascultă colinde
-mergi la o ciocolată caldă sau o pizza
sau aruncă o privire aici:
http://www.ziare.com/......sti-823820
Mult mult mult succes!

| kindness a răspuns:

Va multumesc tuturor. Am ajuns la concluzia ca.da! trebuie sa-mi refac viata. E ca atunci cand divortezi.si o iei de la capat! Ati spus sa ies cu ai mei.ai mei e doar mama. Parintii mei sunt divortati din pacate. Oricum sfaturile voastre conteaza, imi ridica moralul. Multumesc tuturor dragilor!

| NoNameJunior a răspuns (pentru kindness):

Nu ai pentru ce! eu ma bucur dacă te-am ajutat!
sărbători fericite!

| ShiftyIsXtreme a răspuns:

Cel mai bun lucru ar fi sa-ti faci un iubit si sa stai cu el...petreci craciunul cu el si... poate ca o sa fii fericitahappy

| MerisorulDulce a răspuns:

Daca ai bunici, ai putea s amergi la ei, asta in caz ca nu locuiesc cu tine. Eu in fiecare vacanta ma duc la bunici, in capatul cellalalt al tarii [stau in Bucuresti si merg in Botosani]. vezi pe unde ai rude, si du`te! sau la o colega, prietena. pup

| ShyGirl a răspuns:

Incearca sa iesi cu prietenii, sa te (re)integrezi intr'un grup. Si de ce nu, sa faceti ceva impreuna de sarbatori? Ai putea chiar sa incerci sa ti faci un prieten(iubit). ( asta daca nu ai deja ). Te'ar putea ajuta sa depasesti situatia. Bafta kiss

| ionika231 a răspuns:

Daca iti place Craciunul uite-te la niste fotografii ca sa te mai inveselesti
aici sunt cateva http://ro.english-attack.com/photovocab/christmas, dar cauta si altele