| whitelore00 a întrebat:

Hey TPU!
Stiu ca am mai venit cu o întrebare asemănătoare legată de prietena mea de la școală (multumesc pentru răspunsurile vechi)
Da, i-a trecut perioada în care s-a luat la harta cu fata aceea de la mine din clasa.
Acum e altă problemă:
De curând am intrebat-o pentru ca nu am înțeles la română :
,, Auzi, ce a zis profa după,, opinia,,? "
Nu a răspuns. Fata de lângă noi a întrebat-o acelasi lucru. Și i-a răspuns.
De cam o săptămână are zile foarte proaste iar când am eu zile proaste ea are zile bune.

M-am gandit la răspunsul unui utilizator care a spus:,, Părinții ei i-au interzis să fie prietena cu tine,,.

Nup, e fake.
M-am întâlnit cu sora ei mai mare în oras si am întrebat-o ce are de e așa de retrasă și dacă i-au interzis părinții să mai fie prietena cu mine.
A zis ca nu! Când au auzit ca s-a luat în harta cu aia au certat-o rău de tot.
(mi-a promis că nu îi spune)

Fata e de treabă dar sad

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă NU VREA să fie amică cu tine, aia e! nu e de condamnat, acceptă și respectă.

| whitelore00 explică (pentru sierra1):

Nu e vorba de asta. Ne înțelegem ff bine sta zi de zi cu mine. Cred ca a fost interesant la început și acum e o perioadă mai grea. De pictiseeala una de cealalata. Până vine încă o etapă în relația noastră de prietene

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-a luat în haită. Poți să traduci?

| whitelore00 explică (pentru sadrian46):

E o expresie a bunicii mele. Inseamna:
A început să se dea și să aibă interese față de o altă persoană uitandu-si prietenii adevărați care țin la ea pentru altă persoană care o poate insela.