| v4zone a întrebat:

Sunt Andi si de 4 ani cant nonSTOP, oriunde, oricand. Odata am cantat in fata colegilor si au zis ca am o voce super buna... dar eu ma descurajez uneori cand nu-mi iese o nota, si acum am auzit ca ouale de prepelita sunt foarte bune pentru subtierea vocii sau ouale de gaina... Acum va intreb daca a-ti folosit vreodata! Daca DA cum? Thank U, all!

1 răspuns:
| danielpp a răspuns:

Buna ziua
Inainte aveam si eu vocea groasa si cand cantam sau vorbeam normal se auzea ca un bas din capul pieptului si nu sufeream am tinut tratementul asta 9 luni de zile si acum cant pe note medii subtiri si vorbind. Reteta'2 oua de prepelita + 1 lingura miere+lingura susan crud dimineata inainte de mancare trebuie sa iei minim 90 zile, sa iti poti da seama ca vocea s-a subtiat si basul care iese la fiecare nota vocala si cand vorbesti nu va mai fi asta o sa cunosti dupa 20 zile nici nu iti mai trebuie ore de canto