| Bosuu a întrebat:

vreau sa comand ceva de pe internet iar parintii mei nu ma lasa sa iau acel lucru happy daca comand pot da adresa curierului intr-un loc afara gen un parc ceva?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti pune adresa la un prieten de-al tau si sa-l iei de acolo, sau cand trebuie sa vina acasa curierul te va suna si-i dai un punct in apropierea casei.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti da adresa unui parc, pentru ca nimeni nu va livra in parc, asta este exclusa din start.
Adresa trebuie sa fie cea de pe buletin, ca in caz de nu te gasesc acasa si te duci la oficiul postal sa o ridici, sa te poti legitima cu buletinul.

| BlackRose03 a răspuns:

Nu merge asa.Cand iti aduce obiectul respectiv te pune sa completezi un formular.Cand ti-l livreaza intreaba strada, blocul si nr.Dar cand ajunge ai putea sa-i faci pe parintii tai sa plece de-acasa pentru un timp, astfel incat sa il poti lua fara sa stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa omiti etajul si apartamentul, sau daca stai la casa nr casei, cand o sa ajunga in zona curierul o sa te sune sa clarifice datele astea si ii spui ca o sa cobori/iesi tu in fata, il intrebi in cat timp ajunge.Eu asa fac ^^

Daca vrei musai intr-un parc trebuie sa fie un parc sau o zona apropiata pentru ca ei de regula te suna aproape cand ajung la destinatie. Multe site-uri au un chenar in care poti sa adaugi tu niste detalii care vor fi printate pe factura care o sa o aiba curierul si cea de pe cutie, deci poti sa treci si acolo un mesaj pentru curier.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand adresa nu-i completa, coletul se trimite inapoi la expeditor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu-i adevarat de multe ori am omis apartamentul si am primit toate coletele laughing

| AndreiAdi140602 a răspuns:

Cand dai comanda pui adresa de acasa dar poti sa vorbesti cu omul de la curier sa ti-l aduca undeva pana acasa la tine... sau vorbesti cu un prieten sau vecin si ii zici cum sta treaba. Poate te ajuta.
Funda? happy

| Bosuu explică:

Am buletin dar este la parinti imi trebuie neaparat?