| AmY_1965 a întrebat:

Hey tuturor! prietena mea are 13 ani, dar prietenul ei are 17 ani...deci,cum credeti, nu e prea mare diferenta? ca stiu ca iubirea nu are varsta! pentru cel mai bun raspuns neaparat dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| ℓίίίgнт a răspuns:

Nep.nu are nimic, daca se plac si el nu vrea s`o foloseasca.cred ca ti-ai dat seama la ce ma refer.in fine eu am 14 si am avut un prieten de 18, atata timp cat te place si il placi.sau chiar va iubiti.nu conteaza varsta love struck. sper ca te-am ajutat pe tine si prietena ta.Bft kiss

9 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Hey;;)!
Majoritatea ar spune ca dragostea nu are varsta si ca, atata timp cat te simti bine cu el, relatia nu are de ce sa nu mearga.
Intr`adevar este asa. O alta fata a pus o intrebare similara dar din cate imi amintesc prietenul ei avea 19 ani.
Uite ce am sfatuit`o sa faca si ce te sfatuiesc, de atlfel, si pe tine sa faci.
http://www.tpu.ro/......ce-tot-ce/
Uite`te decat la partea in care am inceput sa ii spun "In al doilea rand, de ce nu te gandesti logic? Ce iti poate oferi acest tip?" pana la "Esti dispusa sa iti schimbi chiar si stilul de imbracaminte, etc ca sa pari mai matura?".

| Alyra a răspuns:

Bună! E adevărat:iubirea n-are vârstă. Şi...nu cred că e prea mare diferenţa dintre ei. E bine ca băiatul să fie mai în vârstă decât fata, deoarece se spune că ei se maturizează mai greu.

| IoanaTempah a răspuns:

Parerea mea este ca iubirea nu are varsta, dar persoanele trebuie sa aiba mai multe puncte comune daca diferenta de varsta este mai mare. Desi se spune ca " Iubirea nu are varsta " asta depinde la o relatie la alta, daca persoanele se inteleg bine si nu ii incomodeaza varsta, cu atat mai bine.
Sunt de acord cu " Iubirea nu are varsta " dar nu in toate cazurile diferenta de varsta ajuta ca iubirea sa fie aderata. happy
Sper ca te-am ajutat big hug
O zi cat mai buna happy

| DeeaUcideVisse a răspuns:

Hey...vreau sa iti spun ca iubirea chiar nu are varsta.nu conteaza pana la urma diferenta dintre ei.nu ai vazut la tv cuplurile alea care e casatoresc desi e diferenta intre ei de 20 de ani sau mai mult.eu nu crd ca e diferenta prea mare sunt doar 4 ani iar daca prietena ta il iubeste nu va conta aproape deloc.
FUNDA? :X

| GigglesToDay a răspuns:

Sunr doar 4 ani e destul de binekiss dar sa aiba grija sa nu profite de ea kiss dar un cred. e numai bine:X
relatie frumoasasmug
funda

Răspuns utilizator avertizat
| SunShine_6784 a răspuns:

Buna! Nu e prea mare diferenta, dar el peste un an sau doi cand va fi major va avea alte asteptari de la ea [ cred ca stii si tu ] si ar fi pacat sa accepte pentru ca ea va fi inca mica pentru asa ceva. Sa se mai gandeasca si la viitorul alaturi de el!winking Sper ca te-am ajutat.

| lolthisisme a răspuns:

Intr-adevar,iubirea nu are varsta. Tot ce conteaza este ca cei doi sa se inteleaga, sa se iubeasca si sa se repecte. Nu este nicio problema daca este o diferenta de varsta. Tot ceea ce conteaza este ca iubirea adevarata sa existe intre ei. Funda?

| Ancuta_6794 a răspuns:

Ai dreptate, iubirea nu tine de varsta, daca voi va iubiti si va intelegeti reciproc, restul nu mai conteaza.