| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

Salut, am trecut clasa a 8-a si mi-am facut o prietena care a trecut a sasea si prietenii mei(mai mult prietenul meu) zice ca e prea mica si ca nu e ok dar diferenta de varsta e de 2 ani, nu e asa mare.
Voi ce credeti?

1 răspuns:
| devilshelp a răspuns:

Nu e diferenta mare, nu conteaza. Majoritatea fetelor se uita la baieti mai mari ca ele cu 1-2 sau chiar mai multi ani. Poate ca arata cam penibil daca tu sa zicem ca esti dezvoltat (foarte inalt, ti-a dat mustata etc) si ea inca arata ca un copil, dar asta nu am de unde sa o stiu. Daca va placeti unul pe altul (sunt destul de sigura ca nu e iubire) nu vad de ce sa nu fiti impreuna. Prietenului tau ii poti spune ca nu ar trebui sa il intereseze pe el diferenta de varsta, e strict relatia ta