| Anytza17 a întrebat:

Hey! Uitati m-am indragostit pentru prima data, cum fac sa uit acel baiat? cea mai buna idee funda.

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Hey; x! Nu trebuie sa iti propui sa il uiti,vei uita o persoana neimportanta din viata ta fara sa-ti dai seama:*! Gaseste-ti alt baiat,pe care sa-l consideri mai frumos,mai inteligent etc. Distreaza-te cu prietenele tale,vedeti un film, faceti shopping, dormiti una la alta.Nu ai cum sa il uiti decat daca iti gasesti pe altcineva care chiar te iubeste; x!

| Anytza17 explică (pentru SweetSecrets):

Este putin mai complicat. Am fost cu el cateva zile dar nu pentru ca m-a placut si pentru ca isi doarea sa uite o alta fata [din intamplare fiind chiar pr mea cea mai buna] si uite asa sau complicat lucruirile foarte tare.

17 răspunsuri:
| RoxxuInna a răspuns:

Daca e pr ta cea mai buna ar fi bine sa vorbiti.
Si daca afla ca baiatul acela a fost cu tine doar ca apoi sa fie cu ea poate s-ar gandi mai bine cu cine se incurca.big grin si daca e bine ce face.

| Anytza17 explică (pentru RoxxuInna):

Pai nu este o problema pentru ca ea nu.l place.

| RoxxuInna a răspuns (pentru Anytza17):

Eh! Atunci nu te mai gandi la el. Gaseste alti baieti draguti.
Sau puteti fi iar impreuna.

| Anytza17 explică (pentru RoxxuInna):

Problema e ca nu putem, pentru ca el a fost cu pr mea cea mai buna in vara, si nu poate sa o uite.

| Lucian_Enache_1992 a răspuns:

In primul rand nu cred ca poti primi un sfat de genu asta aici. cel mai bine vorbesti cu cineva pe tema asta.
in al 2. lea rand indragostit e un cuvant mult prea puternic. Parerea mea e ca ai pur si simplu o atractie puternica si temporara de un baiat, care, de indata ce altu care o sa.ti placa mai mult va aparea, nici nu vei stii cum il mai cheama pe asta. (dar inca o data, poate sa fie doar parerea mea).
In al 3.lea rand de ce ai vrea sa.l uiti? bine sper ca nu vorbim de actori sau personaje din filme. de ce nu incerci sa vorbesti si tu cu el si vezi poate sentimentul lui e reciproc.
sper sa.ti fiu de vreun folos. multa bafta

| Anytza17 explică (pentru Lucian_Enache_1992):

Uite.te la ce i-am explicat lu Alecsy si vezi cat de complicat este, si nu nu e un personaj sau cv de genu.

| Lucian_Enache_1992 a răspuns (pentru Anytza17):

laughing da e complicat nu zic ca nu e. Oricum problema asta o poti rezolva doar vorbind cu el. Acu incearca sa vezi si din punctu lui situatia. sa te pui in pantofii lui cum e vorba aia. Tu ce ai zice daca l.ai ruga pe el sa... dupa aia cand s.a terminat schema el sa se puna cu alta. te.ar face geloasa dar in acelasi timp ar fi si putin revoltator. si inca o chestie vreau sa te mai intreb. Cand ati inceput voi manevra asta, tu aveai sentimente pentru el, sau au aparut pe parcurs?

| Anytza17 explică (pentru Lucian_Enache_1992):

Lam placut din prima clipa cand l-am vazut, nici nu stiam cum il cheama.

| lavi2864 a răspuns:

Stiu ca nu e raspunsul pe care il astepti dar prima iubire nu se uita niciodata! Nici eu nu l-am uitat pe fostul iubit de care m-am indragostit pentru prima data desi nu sunt o fire care se bazeaza pe ce spune inima!happy

| Anytza17 explică (pentru lavi2864):

Off.E foarte greu sa trec peste asta.

| lavi2864 a răspuns:

O sa treci! nu te lasa! Un om poate muta muntii din loc daca are vointa! Mult succes in viata!happy

| Anytza17 explică (pentru lavi2864):

Mersi pentru sfaturi.

| Foxitaa a răspuns:

Pai...am patit si eu asahappye cam greu la inceput. poti incepe prin a incerca sa il cuceresti dar daca nu merge va trebui sa il uiti.cea mai buna solutie cred ca este de a-ti gasi pe altcineva mult mai bun, sa te iubeasca si sa te faca sa il uiti pe celalalt.crede-ma functioneaza! daca mai vrei alte detalii spune... funda?happybig grin

| Anytza17 explică (pentru Foxitaa):

Bun este foarte foarte complicat.Vam explicat, el a fost cu mine doar cateva zile ca sa uite alta fata [pr mea cea mai buna], si eu dupa ace sa desp de mine am promis ca o sa.l fac fericit cumva nu conteaza, si dupa am incercat sa.l fac gelos am fost cu un alt baiat care ma iubea dar eu nu.l placeam, nu puteam sa.i spun ca.l iubesc la fel cum o facea el, si uite asa lucrurile sau complicat din ce in ce mai mult.

| ENCICLOPEDIC a răspuns:

Spune-i in fata, vezi ce zice, stiu ca e cam ciudat dar am facut asta si merge. odata ce i-ai spus, n-are de ce sa iti mai fie frica happy

| Cristian_Ionut_1987 a răspuns:

Incearca sa iesi prin oras cu prietenii, sa iti ocup timpul cu ceea ce iti place e greu dar cu timpul o sa il uiti, bafta