| Daydream a întrebat:

Hey! Voi ce credeti,ca daca vrem ceva sa mergem sa luptam pentru acel lucru, sau daca e menit sa se intample se va intampla?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se intampla daca iti concentrezi gandul spre bine

| nimenisinimik a răspuns:

Daca iti doresti ceva cu adegvarat, cu multa rabdare si munca poti obtine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa speri in minuni in secolul 21 mi se pare de-a dreptul utopic. Chiar si cei mai ferventi credinciosi accepta zicala cum ca d-zeu iti da dar nu-ti baga in traista, ceea ce vrea sa insemne ca nu vei obtine niciodata ceva deoarece ti se cuvine/deoarece asa iti este menit sa se intample.Viata este o lupta deci te lupta si orice vei obtine iti va oferi satisfactia ca ai reusit sa o ai/realizezi prin propriile forte.

| LoveSleep a răspuns:

Amândouă. Dacă îți dorești ceva cu adevărat trebuie să lupți pentru acel ceva dar dacă nu e să fie o vei face degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o prostie sa astepti sa dea norocu' peste tine.
Daca n-ai serviciu, sa zicem, crezi ca va veni cineva si-ti va bate la usa, ca sa-ti dea un sac cu bani?
Trebuie sa te duci sa iti cauti de munca si sa faci tot posibilul sa avansezi.
Sa zicem ca imi e menit sa castig la loto. Pot castiga la loto daca nu cumpar in viata mea un bilet? Tot de mine tine, nu de vreun destin sau de vreun Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar doresti cu adevarat poti sa lupti si sa mergi pana la capatul lumii

| SeeDifference a răspuns:

Da! Nu exista talent exista munca.

Da si tu un subscribehttp://www.youtube.com/watch?v=BE58FPJVjvU :)

| SebastianBoanca a răspuns:

Pai daca lupti pentru acel ceva din tot sufletul si crezi ca il ai deja o sa il ai, ORICE ar fi, daca te intereseaza este pe youtube un documentar care se numeste ''The Secret' si e vorba despre legea atractiei. Succes si o zi frumoasa! happy