| aragon18 a întrebat:

Credeti ca noi cu cat ne dorim mai mult sa se intample un lucru cu atat mai putin se realizeaza?

11 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca daca te limitezi la a-ti dori lucrul respectiv, nu, nu se va realiza.
Dar daca iti doresti ceva foarte mult si lupti, muncesti, depui efort pentru lucrul acela, pana la urma se va realiza.

Nu poti sa stai si sa visezi doar, trebuie sa te pui pe treaba. Atunci doar iti vei indeplini visele.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Depinde ce fel de lucru... Daca iti doresti ceva irealizabil... nu se va implini niciodata, dar cand iti doresti ceva care are o sansa cat de mica sa se intample si faci si tu ceva ca sa ajuti la indepinirea lui sunt sanse sa se intample.
Pentru ca... atunci cand iti doresti ceva foarte mult, incerci din rasputeri sa faci ceva ca visul tau sa devina realitate, deci cu cat iti doresti mai mult cu atat sansele sunt mai mari pentru ca incerci si mai multwinking

| Dariusuu a răspuns:

Nu cred in asa ceva.

Ca sa crezi in ceva iti trebuie ambitie, si sa vrei sa se intample asta. Nu poti astepta cu mainele in san, asteptand sa se intample ceva. Trebuie sa faci.

Cu cat crezi mai mult in ceva cu atat mai mult se realizeaza.

Sa ai o zi frumoasa.

| PopAdrian a răspuns:

Eu cred ca daca iti doresti cu adevarat ceva, cu siguranta vei obtine. Eu mi-am dorit foarte mult sa ma duc la nationala la niste concursuri si am reusit happy Trebuie doar sa crezi si sa muncesti, sa nu te dai batut niciodata, indiferent de rezultate.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu neaparat. Uneori, este doar parerea noastra, asta pentru ca ne dorim foarte mult lucrul respectiv iar ceea ce ne lipseste pentru ca el sa se indeplineasca este rabdarea si optimismul.Atunci cand nu se intampla, nu vedem partea plina a paharului, si anume ca ar fi putut fi mai rau decat a fost, ci suntem dezamagiti si ne consideram ghinionisti.Eu cel putin asa actionez,si,in ciuda faptului ca am incercat sa ma schimb, atat pe mine cat si comportamentul, modul in care privesc lucrurile bune si lucrurile mai putin bune care mi se intampla, insa, nu am reusit.Sunt si persoane care aproba ceea ce ai spus tu, persoane care sunt de parere ca mai bine esti nepasator, pasiv, iar lucrurile la care te astepti cel mai putin sa devina realitate, se vor indeplini.Pa-pa!happy

| BrokenArrow a răspuns:

Nu.
Dacă iţi doreşti foarte mult un lucru şi faci ceva care să ajute la indeplinirea lui, nu doar stai şi speri ca prostul, realizarea lui e iminentă.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Eu personal, cred ca tot ce dorim s-ar putea realiza daca ne si miscam. Adica sa facem asa fel ca sa ne atingem obiectivele.
Nu cred in noroc sau ghinion. Cred in lupta pentru tzeluri.
Dar uite si aici, poate te ajuta. http://www.filmedocumentare.com/secretul/

| mariukka a răspuns:

Daca iti doresti se va indeplini la mine asa e

| P1x3lMD a răspuns:

Nu..mai exact eu sunt convins ca lucrurile stau invers.Pur si simplu cind doresti ceva nu trebuie nici o clipa sa stai la indoiala, trebuie sa fii sigur ca acel lucru se va intimpla! Parerea mea personala e ca gindurile si dorintele ne influenteaza intr-o oarecare masura destinul.

| AndreeaMuffin a răspuns:

De obicei da pentru ca te gandesti asa de mult la acel lucru incat... incet incet parca nu il mai vrei laughing

| meli3456 a răspuns:

Depinde...orce ai face este cineva acolo sus ce te iubeste.winkingsi daca iti doresti ff mult o sa indeplineasca pana la urma. Sper ca te-am ajutat.