| WhovianAnnie a întrebat:

Hey!
Zilele astea am vazut destul de multi oameni care spuneau ca cei cu ochii verzi sau albastri si cu parul blond, deschis sau rosu sunt speciali.Sau ca pistruii te fac diferit si ei.
Dar ce-i cu noi astia "normalii"? Noi care avem par saten/negru si ochi caprui sau mai negri?
Am vazut pe net doua vedete cu ochi albastri-verzi, pe care le-au photoshopat si le-au facut ochii caprui. Si sub poza cu ochii caprui scria "nimic special".
Daca am parul saten inchis ochii caprui si cateva(mai multe laughing )alunite nu sunt speciala? Sunt banala? Sincer nu mai inteleg lumea asta...
Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Daca mi-as fi ales sa fiu cea mai frumoasa femeie din lume, as fi facut ca toata lumea sa zica : ce ai tu e special, chiar daca se suparau alte fete, chiar daca ar fi inceput imitatiile sau raca, razbunarile, discutiile, contrele. Dar in existenta asta nu mi-am propus sa ies in evidenta prin culoarea ochilor. Nici nu stiu daca mi-am propus sa ies in evidenta prin ceva, apoi am renuntat. Probabil ca am vrut sa devin cel mai destept om din lume, cu cea mai speciala capacitate de a afla ce nu stia nimeni inca. Probabil. Oricum raspunsul e: daca pot sa fac ceva ce am sa fie considerat special, nu o sa ma intereseze supararea altora, sau texte gen cele puse de tine aici. As fi mers inainte cu ambitie si as fi suras misterios. Special e ce promovez eu, asta ar fi spus surasul.

Răspuns utilizator avertizat
| 0x11111051 a răspuns:

Adevarul e ca toti suntem egali, si nimeni, cu diferite calitati, nu poate fi mai presus de cit noi, sau mai prejos.
Toate fetele sunt frumoase indiferent de culoarea parului sau ochilor, iar daca vine vorba de cei pistruiati: Pistruii chiar daca nu arata bine pe fata, sau in alta zona a corpului, ele apara foarte bine corpul de excesele de raze ultraviolete

| DavidTTwowTT a răspuns:

BULLSHIT. Niste porcari spuse de niste oameni care nu prea gandesc straight face. Si spun asta pentru ca si eu sunt brunet cu ochii carpui rolling on the floor. Fiecare om e special in felul lui, cred ca si de asta ai auzit. Totul se rezuma la preferinte. Este imposibil de spus ca in lume nu exista cineva care sa te placa si pe tine si sa zica, virgula, ca esti speciala. Intr-adevar, fetele cu ochii albastri siparul blond, sunt mai placute vazului, deoarece este acea luminozitate pe car eu ofera fetzei laughing Intelegi?
Faza e ca nu trebuie sa te simti jignita de niste replici tampite pe care le sustin unii cu o ambitie prosteasca.

Haii ca am vorbit fain... laughing) Vezi? Fiecare e special in felul lui.

Bafta sper ca te'am ajutat!

| AlyAleksandra a răspuns:

Parerea mea ca toti cei care gandesc asa sunt niste prosti! Sunt foarte multe persoane frumoase care au ochii caprui si par saten. Cei cu ochii verzi sau albastri au fost lasati asa de natura dar nu au nici un merit!big grin