| anonim_4396 a întrebat:

Heyy, am o prietena care imi este si colega, iar acum 1 an am venit in localitatea asta si ma inteleg forte bine cu ea, pot spune ca suntem cele mai bune prietene, am mers impreuna la gradinita. Mergem acasa impreuna, iesim mereu, si vorbim pe chat toata ziua. Doar ca de la un timp, a inceput sa ma evite, sa nu mai iesim pe afara. Si chiar am citit o pagina din jurnalul ei in care spunea lucruri neplacute despre mine. Cind am intrebat-o a negat. Dar eu stiu bine ce am vazut. Si continua sa ma minta in fata intotdeauna, chiar si cind eu stiu adevarul pur. Ce sa ma fac cu ea?

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Să o laşi în naţia ei.
Presupun că nu ai nevoie de falşi în jurul tău.

| Radu284 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, daca nu te mai place, asta e. Gaseste-ti alta prietena.

| Dragonitandee a răspuns:

Sunt multe motive pentru asta poate are un prieten ce o influenteaza negativ si nu vrea sa stii despre el, poate s-a imprietenit cu o alta persoana sau s-a saturat de prietenia voastra. Sper ca ti-am fost de ajutor si succes cu prietena ta.