| ramonika12 a întrebat:

Heyy buna TPU scuzati categoria dar am nevoie ugent d cineva sa mi rezolve o problema big grin funda ::X

la o tensiune de 120 volti intr-un electric in timp de 30 de secunde la efectuat un lucru mecanic de 180 jouli. Sa se determine sarcina prin filametrul becului si intensitatea becului electric

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde e urgenta? daca iei un 4 spui ca au fost rai aia de pe TPU si nu au vrut sa iti rezolve temele.

| ramonika12 explică (pentru suntserios):

Nu era pentru mine era pentru o prietena eu sunt in clasa a 7 a si tineti comurile pentru tine daca nu-ti convine ceva... daca nu stii takiwinking