| anonim_4396 a întrebat:

Hi all :* am 14 ani si am un prieten de 15 ani.Eu sunt virgina si el de la un timp imi cere sa ma culc cu el.Eu nu vreau si i.am explicat insa ma cam streseaza.Eu ma gandeam sa vb cu el si sa ii spun ca poate sa se culce cu altele dar sa ramana cu mine si tot la mine sa se intoarca.Adica cum s.ar zice pe alea sa le foloseasca si asa ma asteapta si pe mine pana voi fi pregatita deoarece sunt constienta ca sunt prea mica pentru asa ceva si in plus nu sunt pregatita psihic si fizic. Voi ce credeti?happy

21 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Clar, vrea sa ti-o traga iar apoi dispare. Spune-i ca nu vrei, si daca insista nu merita sa mai stai cu el, nu merita.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cum să'i zici să se culce cu altele?surprise Dacă ţine la tine o să te aştepte, fă'o când eşti pregătită.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Si crezi ca el e vreun sexpert sau ce? Zice si el sa se dea cocos. Si chiar daca s-ar culca cu altele, tu ai vrea sa se intoarca la tine? Taica... eu zic sa incerci o relatie peste vreo 2-3 ani ca sa vezi lucrurile mai bine.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Mai bine te desparţi de el. Din câte mi-ai descris, e cam fustangiu. Dacă te iubeşte, ar trebui să înţeleagă riscurile la care te supune constrângându-te să faci aşa ceva de la o vârstă aşa de fragedă. Dacă nu va înţelege, pur şi simplu lasă-l.

kratos
| kratos a răspuns:

Majoritatea din generatia tanara de astazi este mediocra. Daca la 14 ani ei se gandesc si vor sa faca asta inseamna ca a ajuns tare prost tara asta...

| myha a răspuns:

:o

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti mica, mai ai de crescut! Nu cred ca e pregatit vreun pic de o relatie asa cum vrei tu asa ca mai bine pune-i capat!

| DeeaNegrea a răspuns:

E foarte bine ca esti constienta ca nu e bine sa incepi la o varsta asa de mica.insa cred ca daca ii zici asta si accepta nu prea tine la tine, plus ca e putin probabil sa se mai intoarca la tine. Tu te-ai gandit la solutia asta ca sa il faci pe el sa se simta bine, dar nu crezi ca ai cam uitat de tine? Adica l-ai mai saruta dupa ce el se saruta cu altele si pe deasupra se si culca ce ele? Decizia depinde de tine, dar eu cred ca ar trebui sa te resemnezi...

| andreea7520 a răspuns:

Dacă şi el te iubeşte va accepta situaţia şi NU te va înşela şi NU te va mai stresa aşa mult întrebându-te mereu dacă vrei să faci sex cu el, e total aiurea! Ai doar 14 ani şi totuşi, e prea devreme! Poţi să mai aştepţi măcar până la 16 ani happyDacă el nu te va aştepta, înseamnă că nu te respectă, nu te iubeşte şi ar fi clar că vrea doar sex de la tine!batting eyelashes

| andreea7520 a răspuns:

Şi apropo de ce spuneai în întrebare, te-ai tâmpit? straight face Cum îl poţi lăsa să se ducă la altele? Dacă el ar accepta asta e clar că doar te foloseşte. Chiar dacă îl iubeşti, îi poţi spune că dacă nu mai are rabdare se poate duce la altele şi poate uita de tine şi dacă va fi de acord cu asta înseamnă că nu te iubeşte, e claaaaar! big grin

| Psycho a răspuns:

In primul rand, vreau sa te felicit pentru faptul ca nu ai cedat si te-as stiut "impune", ca sa zic asa.alta in locul tau ar fi facut-o deja, doar pentru a nu-l pierde.cum ai spus si tu, esti prea mica pentru asa ceva. e si normal sa nu fii pregatita.mai sunt multi baieti pe lumea asta. te cam inteleg.am trecut si eu prin faze asemanatoare cu destui baieti.astora parca le curg hormoni prin vene, nu sange. rolling eyes si la 15 ani sa fie asa disperat?! da-l incolo.nu ceda. dar nici nu accepta asa ceva.sa se culce cu altele, dar sa fie cu tine.si unde e respectu' si intelegerea din relatia asta? nu ti se pare ca e putin[mai mult] egoist? se gandeste doar la nevoile lui, dar la tine? eu zici sa-l lasi sa mearga sa si-o traga pana se satura.si o sa regrete el mai incolo.si-o sa-i para rau cand isi va da seama ca o relatie cu o persoana nu inseamna sex.inseamna mult mai mult de atat. dar va fi prea tarziu cand va realiza lucrul asta.
nu stiu cat poti tu sa-l iubesti la varsta asta. dar stai linistita ca-ti va trece.nu o face, pentru ca dupa aceea iti va parea rau.ai timp.stai linistita (:
apropo...de cat timp sunteti impreuna? thinking

| Denisse_8813 a răspuns:

Hmm... sa o luam treptat! Partea buna: ma bucur ca esti constienta ca nu este inca timpul sa iti incepi viata sexuala. Partea care nu prea imi place mie: tie chiar ti-ar placea asa ceva?
Cum sa se culce cu altele apoi sa vina la tine?
Crezi ca "altele" ar intelege exact cum sta treaba sau te-ar face de tot rasul:"Uite, cica e cu ea dar de fapt e cu toate." In plus, cum te-ai simti tu?
Hai sa iti zic ceva! Nu trebuie sa te injosesti in asa fel, nici nu trebuie sa iti para rau ca nu ii faci pe plac. Daca tu simti intr-adevar ca nu esti pregatita sa faci acest pas, iar el tine cu adevarat la tine te va astepta si te va intelege fara sa aiba nevoie de...altele. In plus nici el nu are vreo varsta la care chiar sa nu isi poata potoli hormonii. happy

| denisaalexandru01 a răspuns:

Sa il lasi sa o faca cu altele? :O:O:O: Serios? Chiar vrei asta? Sincer. eu nu asi face asa! Ei bine daca asi avea un prieten care imi tot cre asta si eu nu usnt dispusa sa o fac, ii spun sa ma astepte pentru ca nu usnte pregatita, daca nu vrea sa ma astepte asta inseamna ca nu ma iubeste atat de mult! Daca mar iubi cu adv ar intelege si mar astepta... 2.Eu nu ia-si spune asta niciodata iubitului meu sa o faca cu altele si adica gand ca daca o sa o faca cu alta.crezi ca se va mai intoarce l tine? Si. 3... nu e o idee buna! Parerea meabig grinwinking

| ╰•●๋° rღxx°●๋•╮ a răspuns:

E foarte bine ca esti constienta ca esti prea mica. dar totusi? sa se duca la altele si apoi sa se intoarca la tine? nu ar fi prea placut... si apoi... te mai gandesti la ceva: daca nu se mai intoarce?

| honeygirl a răspuns:

Daca crezi ca esti pregatita poti s-o faci, asta nu-ti afecteaza corpu, daca ti-a placut nu o sa ai nici un cosmar, daca nu ti-a placut o sa te afecteze mintall.pawave

| zatz a răspuns:

Tu chiar crezi ca ar mai sta cu tine daca ar avea cum sa se culce cu altele?
eu unul nu as face asa pentru ca imi iubesc foarte mult prietena dar nu poti sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa mai astepti pana te simti pregatita, dar ai grija ca daca il lasi liber risti sa nu se mai intoarca la tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, nu mi.ar place sa se culce cu altele si apoi sa se intoarca la mine, dar chiar nu vreau sa ma desp de el deoarece chiar il iubescsadinsa tot nu vreau sa ma culc cu elno talking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu la 14 ani abia ma sarutam laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
| papiciulo a răspuns:

Daca s-a ajuns ca la 14 ani copiii sa ceara sfaturi despre viata sexuala pe forum-uri, este nasol.Normal ca vrea sa ti-o traga si atat, doar nu crezi ca dupa ce v-o trageti, veti trai fericiti pana la batranete.Eu zic sa te gandesti inainte de a face pasul asta.Si cum vine asta? sa mearga la altele sa se culce cu ele si dupa ai sa vina la tine. Voi pe ce planeta traiti.Mergeti naibii la o cofetarie si prin parc, aveti 14 ani in ***