| anonim_4396 a întrebat:

Hi all :* o mica poveste am sa va spun si eu vouahee hee. Am 14 ani si acum a inceput varsta cand ne indragostim etc.Am si eu un prieten de 5 luni cu care ma inteleg foarte bine...chiar simt ca il iubesc enorm de mult...pana acum am incercat sa nu tin la el insa pana la urma am inceput sa il iubesc :X.Asha problema este ca eu acum 1 luna am iesit la ora 2 noaptea sa ma intalnesc cu el pentru ca nebunu a venit la mine acasaa...si nu i-am spus mamei...si cand s-a trz pe la 4 nu m-a gasit acasa si s-a speriat etc...si de atunci nu mai au incredere in mine sa ma mai lase sa ma vad cu ala singura... iar eu vreau sa ma vad cu el nu numai in weekend ci si in cursul saptamanii... dar nu vreau de mana stanga cu mama si de mana dreapta cu prietenu ca mi se pare de prost gust si in plus ma mai fac si de ras x(...ai mei inca ma cred ca sunt mica ...si ca nu trebuie sa am prieteni la varsta asta si ca nici nu trebuie sa ma sarut cu el... m-a vazut tata ca m-am sarutat cu el inainte de plecare...cand trebuie sa plece... tata l-a vazut pe el ...si a fost in spatele nostru si a vazut cand m-a sarutat si a zis ca nu e frumos de la varsta asta sa ma sarut cu cineva. ...si nu stiu ce sa fac pentru ai convinge sa ma lase si pe mine sa ma vad cu el macar in weekend dar fara ei crying ca nu mai suportcrying.

Va multumesc:* foarte mult :*

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti prea mica sa ai un prieten, nu ai ajuns inca nici macar aproape de varsta la care incepi sa ai prieten. In plus, nu cred ca acest baiat te respecta sau tine la tine daca a acceptat sa iesi din casa pe ascuns la doua noaptea. Cred ca doar te foloseste ca sa vada cat de departe esti in stare sa mergi de dragul lui si cat de calcata in picioare te lasi. Daca i-ar fi pasat de tine ar fi zis: in nici un caz nu esti la ora asta din casa, esti in pericol, iti poti speria si supara parintii si daca te vede cineva te va crede o femeie usoara. Dar lui nu i-a pasat de toate astea. Asa ca eu cred ca e mai bine sa mergi ca parintii la intalniri, fiindca el va incerca sa profite si mai mult de tine si de lipsa ta de hotarare si demnitate, asa incat va ajunge sa te puna cinse stie ce nebunii sa faci.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu te supara pe mine, sunt mama de fete si de baieti,(am 5 copii ), consider ca mama ta are dreptate inca esti de mica. La varsta ta cel mai important lucru e sa inveti.Ai procedat foarte urat ca ai plecat noaptea din casa pe furis, e normal ca mama ta si-apierdut incredereain tine si de asta nu te mai lasa singura nicaieri.Incearca sa ii recastigi increderea, este greu dar nu imposibil.

| thegreatgatsby a răspuns:

Ei bine la cate se intampla in zilele noastre... oricum ei vor doar sa te protejeze si refuza sa vada faptul ca u ai mai crescut si sti sa ai grija de tine. Un sarut la 14 ani e cam maturhappy asa ca e mai bine sa te pupi pe buze.Ai putea sa te vezi ca el in weekend ceva timp, dupa aceea sa ai o discutie cu parintii tai sa le zici sa te lase si in timpul saptamanii, iar faza cu "vizita de la 2 noaptea" nu se va mai repeta

| Cryssy a răspuns:

Buna scumpo. Nu ai procedat bine ca ai iesit la ora aia si ai stat atat de mult... Totusi ar trebui sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui sa te lase sa te vezi cu el in continuare, dar nu la ore prea tarzii. Te inteleg. Ai grija de tine! Numai bine!kiss

| MiSskAt-xx a răspuns:

Si eu consider ca mama ta a fost mult prea indulgenta!raised eyebrows

La varsta ta sa pleci de acasa la ora aceea si sa te astepti la intelegere din partea parintilor? raised eyebrows Chiar sunt curioasa sa aflu cati ani are prietenul tau! thinking

Sunt de parere ca lui nu'i pasa de tine, din moment ce te-a expus riscurilor.

Incearca sa vorbesti deschis cu mama ta si sa'i spui si parerile tale in legatura cu ce ai facut. De acum inainte, te sfatuiesc sa 'i spui mamei tale ce ai de gand sa faci si cu cine. Increderea in tine si-o va recapata, dar depinde doar de comportamentul tau.

Succes!winking

| Bucatarul.com a răspuns:

Ohhh, daaaamnnnn... go for it girl, lose your control, goooo!

| georgy_7464 a răspuns:

Varsta adolescentei este una dificila, acum incepi sa ai"fluturasi"in stomac, dar faptul ca ai plecat noaptea de acasa nu a fost bine deloc si de aceea parintii tai se poarta asa si mi se pare normal, cel mai bine ar fi sa le spui cu cine iesi si la ce ora te intorci acasa.Eu am 28 de ani si nu am plecat niciodata noaptea de acasa.Acum locuiesc cu prietenul meu in strainatate, iar mama si acum isi face griji pentru mine.Eu zic sa incerci sa vorbesti deschis cu mama ta, sa-i spui ce simti si ea o sa te inteleaga, eu acum as vrea sa mai vorbesc cu mama mea ca inainte dar acum trebuie sa-mi port singura de grija

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

LA 14 ani sa iesi la 2 afara si sa mai si stai dupa 4?raised eyebrows
WTF am 16 ani jumatate si daca as face asta a 2 zi as dormi pe o bancaraised eyebrows.
Cosider ca mama ta eeste prea bunahappy Nici o mama nu ar mai avea incredere intr'un copil cu asemenea comportament.
Cati ani are prietenul tau? cu siguraaanta ca nu are 14happy
Stii ce inseamna tu ca mama sa te trezesti si sa nu iti gasesti copilul in pat dormind. in casa? tu ce crezi ca reactzie a avut prima oara.
Ast raspundhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stati sa va spun dc am iesit afara...ca eu de fapt nu vroiam insa asta plecase de acasa...il sunasem de mii de ori si i-am spus sa se intoark acasaa ca nu ma vad cu el ...insa el tot venea inspre mine...si am zis ies 10 min vb cu el si gta ...nu m-am gandit ca stau 2 ore afara... app nu am mai stat dupa 4...am stat decat 2 ore afara...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 ore in noapte nu ti se pare mult?
O god!happy nu ai facut si altceva?
Cati ani are el?happy
DUpa comportament ii dau 10.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are aproape 15 anihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zi de zi ajung sa cred ca am gresit generatia.

Ai auzit de violuri? Nu conteaza ca era si el. ARe 14 ani. nu vad ce cum ar putea sa te apere.
Iti zic cu o siguranta de 80%. Nu vei ramane pana dupa 20 de ani sa zicem cu acest baiat. de ce mai faci "sacrificii?:"

Tu preferi ca sa te certe mama ta, sa se sperie de moarte pentru prietenul tau? Daca statea 10 minute., desi nu trebuie sa iesi, scapai de toate probleme de acum. 2 ore e enorm de mult la acea ora.
happy
Mama ta isi va recupera cu greu increderea.
De sarut nu cred ca se supara daca nu era faza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am inteles happy insa eu ce sa fac? sa ma lase ai mei sa ma vad cu el? am promis ca ma tin de scoala...ca nah sa intru la liceu bun...ca imi invat ...ca respect "regulile" etc insa sa ma lase sa ma vad cu el deoarece daca nu ma vad cu el parca nu ma pot concentra la nimica...numai la el imi sta gandul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai iti raresti intalnirile cu el.SI le spui aproape mereu cand te duci si o ora aproximativa cand revii acasa.
NU ii mai minti. mai bine sa nu te lase o data dar dupa sa poti iesi decat sa iesi pe ascuns.Si incearca sa nu va mai sarutati cand prin apropiere sunt parintii tai.
Ia note cat mai bine, ajut'o pe mama ta. incepe sa discuti cu ea chestii de adolescenti. asa se va obisnui.

Mama s'ar bucura sa vada ca am un prietenlaughing da din pacate nu vreau eubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rabdare ana, rabdare, cu rabdarea treci marea.la14 ani toti iubim sau am iubit cu patima si am crezut ca murim din cauza asta sau aparintilor. dar nu e asa.esti intr-adevar mica si nu ai facut bine ca ai plecat pe furis.inseamna ca stiai ca ai facut rau, dar totusi ai facut. e bine ca prietenul tau sa fie cunoscut de parinti. si sa aiba incredere in el.cine umbla pe furis... e hot .ana.hot de inimi si de feciorie.nu cred ca asta vrei sa se intample. dar daca nu asculti ...se va intampla.