| St3ffy a întrebat:

Hi! Cea mai buna prietena a mea se afla intr'o relatie de 2 ani si ceva, vrea sa se desparta de prietenul ei si nu stie cum sa o faca pentru ca ii este foarte greu, ea inca tine la el dar este constienta de faptul ca nu are nici un viitor cu el tinand cont de faptul ca el are 24 de ani si ea 16... Voi ce parere aveti? fundita:X

Răspuns Câştigător
| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
De ce nu ar avea nici un viitor cu el? Te rog sa imi raspunzi la intrebarea asta, sunt foarte curios.
Cel mai bine se desparte de el pur si simplu, parand ca nu ii pasa de el (poate astfel el nu o va mai cauta si ii va fi mai usor sa il uite), iar ea daca vrea sa il uite trebuie sa rupa orice legatura cu el (cel putin pana il uita).
Iar eu tot nu inteleg de ce nu ar avea nici un viitor cu el. El nu o iubeste? Sau e prea copilaros? Sau, sau?
Sper sa imi raspunzi la intrebare si iti doresc o zi buna!

5 răspunsuri:
| Cryss_2345 a răspuns:

Daca chiar se iubesc unul pe altul. varsta nu este o piedica., mai ales ca ea peste doi ani va face 18 ani.si de aici totul va fi mai usorhappy

| Geo_6214 a răspuns:

Daca parintii ei stiu ca prietenul o inseala, imi dau seama de ce nu vor sa auda de el. Ei vor ce e mai bine pentru ea, nu un ratat care sa isi bata joc de ea. (scuzati-mi vorba, dar asa este)
Daca ar fi inselat-o odata iar apoi termina cu porcaria asta si isi dadea seama ca nu e bine, atunci ar fi meritat sa il ierte. Prietena ta trebuia sa ii dea papucii de cand a inselat-o a doua oara, el doar se joaca cu ea.
Exact cum am spus mai sus, daca se intampla doar odata, merita inca o sansa, dar din ce zici tu, chestia cu inselatul s-a repetat de nu stiu cate ori.
Si legat de faptul ca nu are voie sa faca nimic, arata inca odata cat de ratat este. Nu imi dau seama cum poate sa il iubeasca.
Ar trebui sa analizeze bine aceste aspecte, poate asa va reusi sa il uite mai usor. Nu stiu cum de iubirea care ea i-o poarta nu s-a transformat in ura.

| St3ffy explică:

Una dintre cele mai importante piedici sunt parintii ei care nici nu vor sa auda de el.Sincer daca o iubea cu adevarat nu o insela de zeci de mii de ori si o respecta mai mult, ea nu are voie sa faca nimic, trebuie sa il vada decat pe el, nu are voie sa aiba prieteni...sincer nu este pentru ea!

| St3ffy explică:

Anomin...sa'ti spun ceva eu nici macar nu il cunosc pe acest baiat decat din poze, nu am avut deaface cu el! Eu si prietena mea nu stam in aceeasi zone adica ne vedem doar la scoala.Sunt intr'o relatie de 2 luni si nu m'as despartii de prietenul meu pentru nimc in lume...Cred ca a fost cea mai urata concluzie! Imi pare rau daca am lasat inpresia aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva sau cineva vrea sa o desparta pe prietene ta de iubitul ei? nu stiu dc dar am impresia ca u esti aceea serios acum ar fi foarte urat din partea ta sa faci asta,(constientizeaza si tu!)baieti sunt mi dar o foarte buna prietena nu o gasesti asa usor! sper ca nu am tras concluzii pripite daca da scuze dar daca nu ce legatura ai u cu acel ceva care vrea sa o desparta pe prietena ta de iubitul ei! nu fa asta iti va parea rau ca ai pierdut o asemenea prietena daca tie intr-adevar o prietena buna!