| anonim_4396 a întrebat:

Hi,sunt complet praf la matematica,chimie,fizica,in schimb sunt pasionat de istorie,engleza, oarecum si geografia.

In viitor peste 3, 4 ani o sa am nevoie de matematica mult? O sa imi pot gasi un job daca cunostiintele mele in matematica sunt slabe? Se mai confrunta cineva cu aceeasi problema?

Răspuns Câştigător
| sofstatics a răspuns:

Desigur că îţi vei putea găsi un job foarte bun chiar, eu ţi-aş recomanda procuratura, pentru că la ea ai nevoie de istorie şi română.
dar, trage tare de tine şi la celelalte materii să reuşeşti să ajungi unde doreşti că după va fi mai uşor, din câte am înţeles.
baftă.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pe viitor trebuie sa iei bacul, dupa care vezi tu ce vei face! Nu toata lumea trebuie sa stie matematica pentru a gasi un job!

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! In primul rand, esti la liceu sau la gimnaziu? Daca esti inca in gimnaziu, opteaza in liceu pentru un profil de filologie sau, eventual, stiinte sociale. Se bazeaza exact pe materiile tale preferate: romana, istorie, limbi straine, istorie, geografie, iar matematica, fizica si chimie nu studiezi decat in clasele a IX-a si a X-a, una sau doua ore pe saptamana. Daca esti la liceu si ai facut greseala sa alegi profilul real, va trebui sa-ti ridici nivelul de cunostinte la stiintele exacte. Nu e imposibil, important este sa lucrezi mult, sa fii perseverant si sa nu lasi sa se acumuleze goluri. Ca facultate, poti alege Drept, Litere, Istorie, Psihologie, Stiinte Politice, Relatii Internationale, Psihologie, Geografie etc. Succes iti doresc!

| StalkerSoul a răspuns:

Nu va mai conta matematica in viitor, depinde de ce job iti vei lua.