| ioanalexandru a întrebat:

Hi TPU!
am gasit un pui de vrabiuta...
saracul, a cazut de undeva.
nu are aripioare pentru a zbura.
pare mai micut decat un puiut de gaina.
va rog. spuneti-mi ce sa-i dau sa manance.
observ ca nici apa nu bea.
funda, vot.nu vreau sa moara.

Răspuns Câştigător
| Liliana18 a răspuns:

Ai putea incerca sa-i dai mei(desi ala e pentru. perusi). Depinde, daca e prea mic el nu accepta mancare decat adusa de mama lui.Ai putea incerca sa te duci din nou unde l-ai gasit si sa te uiti dupa vreun cuib, poate a cazut de acolo.

1 răspuns:
| WolfGirl a răspuns:

Daca exista vreun cabinet veterinar prin apropiere te-ai putea duce rapid pana acolo sa vezi ce iti sugereaza ei. Daca nu cauta numarul de telefon al unei clinici veterinare. Sper sa gasesti rapid o solutie.