| anonim_4396 a întrebat:

Hiii am si eu o mica problema sad cand am fost in vacanta am cunoscut un baiat de care imi place foarte mult...Am aflat ca sentimentele sunt reciproc :X dar e o problema el e din ploiesti si eu din bucurestisad si cam nu stiu cum sa procedezthinking poate venitii cu idei :X:X:X

Fundaaaa; x; x; x

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Distanta nu este chiar asa de mare, dar in general astfel de legaturi nu au viata lunga pentru ca te condamna la singuratate, cand nu va intalniti. Una este sa iesi seara de seara cu cineva la film, plimbare, restaurant, etc si alta este sa staaai singura si sa tanjesti dupa cineva si sa-ti doresti sa mergi oriunde, numai sa nu mai stai in casa sau singura! Iti vorbesc din propria experienta!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O relatie de genul presupune destul de multa bataie de cap. Daca insa tu crezi ca relatia ar avea viitor nu te opreste nimeni sa incerci.Insa nu investi sentimente din prima, ca la final s-ar putea sa nu castigi nimic.Gandeste-te bine insa:e o diferenta uriasa dintre un prieten care e langa tine si unul pe care il vezi din an in Pasti si atunci cand il vezi nu stii ce sa faci mai intaioh go on

| anad a răspuns:

In general astfel de relatii nu prea au viitor, dar sunt si exceptii.Nu ai ce pierde si decat sa regreti ca nu ai incercat, mai bine continui relatia si vezi ce se intampla. Poate reusiti sa va vedeti des, apoi puteti, la un moment dat, sa fiti impreuna daca doriti acest lucru.

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Heeyy! si eu sunt din buk si imi place de un baiat tot din ploiesti(pe langa ploiesti de fapt)happy in fine... e bine ca va placeti reciprokhappy Ai putea sa mergi si u mai des acolo, in weekend-uri, in fiecare vacanta poate si el are pe cineva in bucuresti si poate venibig grinnu e distanta exagerat de maree... e mai greu dar asta e relatzia la distanta, se poate ca in unele momente sa te simti singura sau chiar sa suferi pentru ca nu il vezi si ai nevoie de el dar daca va placetzi atat de mult.pana la urma dragostea nu are distanta si nici varstahappysucces:X