| MadMada a întrebat:

I-am spus unei prietene din copilarie ca o sa merg la majoratul ei intr-o sambata...inainte de a afla ca il face la restaurant si ca o sa vina vreo 50 de persoane din care nu cunosc pe nimeni iar eu nu sunt cea mai sociabila persoana.Nu e frumos, stiu, dar decat sa merg si sa ma simt prost mai bine nu mai merg deloc. Acum problema este ca nu stiu ce motiv as putea inventa dupa ce am evitat sa o vad vreo 4 luni, si preferabil sa nu se supere prea rau. Vreo idee?

3 răspunsuri:
| trustTheDog a răspuns:

Nu am dreptul sa te judec, dar nu e foarte frumos din partea ta. Daca intr-adevar ti-e prietena ai putea sa faci acest "sacrifiu" si sa mergi, cred ca s-ar bucura foarte tare. Pune-te in situatia ei si poate o sa-ti dai seama cum se simte daca nu o sa mergi si o sa inventezi o scuza, gandeste-te ca pana la urma ea poate afla. Sper sa faci ceea ce-i cel mai bine. Cine stie, poate chiar o sa te distrezi si o sa-ti faci noi prieteni big grin. Fi pozitiva! :3

| FireMihai a răspuns:

Eu zic sa mergi pentru ca niciodata nu se stie...dar daca totusi vrei o scuza zi si tu ca trebuie sa mergi cu ai tai undeva...

| reparul a răspuns:

Adevarul