| andreea_5013 a întrebat:

Iau anticonceptionale de trie luni, iar in a treia luna mi-a venit de doua ori... dupa ce termin tableta in pauza de 7 zile o sa-mi vina iar? o sa am nevoie de protectie suplimentara?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai avut o sangerare in afara perioadei de pauza, inseamna ca ai reactii adverse severe la contraceptive si trebuie sa nergi urgent la ginecologul care ti le-a prescris si care iti supravegheaza tratamentul. Probabil, incepand cu urmatoarea folie, iti va schimba preparatul.