| Costinamiha a întrebat:

Daca am luat doua luni Logest si ma simt rau de la ele, iar luna aceasta încep sa iau Yasmin, cand trebuia sa iau prima pastila de la Yasmin? Pauza de sapte zile o termin luni, iar marți ar trebui sa iau pastila de la Logest, si atunci in loc de Logest pot sa o iau pe cea de la Yasmin? Sunt protejata de la prima pastila sau trebuie protecție suplimentară? Va rog sa-mi raspundeti!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este identic/acelasi in cazul celor 2 intrebari acestea fiind : Exact, exact. Cele 2 produse anticonceptionale ca de altfel absolut toate aceste pastile, indiferent de denumire/marca sau compozitie, functioneaza identic exact pe acelasi principiu. Marti vei folosi prima pastila Yasmine iar in privinta protectiei nu apar probleme fiindca aceasta deja exista chiar daca s-a schimbat marca pastilei, fiindca este deja instalata in organismul tau. Multa sanatate.