| qieiqpalz a întrebat:

Ieri eram eu cu inca 2 prieteni si au venit 2 tigani si i-au dat o palma unui prieten ca cica o zis da ma sa ..eu putin m-am speriat si, si celalalt prieten dupa ce ii da palma aia vine ala la noi si ne strange mana si zice ca cu noi nu are nimic ..Eu siner m-as fi bagat pentru el nu neapara sa ne batem dar sa il opresc pe ala sa ma bag intre ei dar eu nu am cu cine veni..si mi-e frica sa ma bat pentru ca eu azi il bat, maine vine cu inca 3, pe mine (nu neaparat de tigani vb )credeti ca nu sunt un prieten adevarat?(nu a luat bataie ala ca oricum daca se lasa cu pumni ma bagam si eu ..si ala)

Răspuns Câştigător
| SingPlicti a răspuns:

N-are a face prietenia aici. si daca se lasa cu bataie/pumni si tu te bagai dar al treilea nu si luati amandoi bataie erai un prieten adevarat? dar daca ii bateati si a doua sau a treia zi ajungeati la spital asta te facea un prieten adevarat?
nu inseamna ca te incurajez sa fii un las si fricos. si nici eu (ca toti romanii de altfel) nu ii suport pe acest gen de tigani. dar a fi baiat destept si a fi in siguranta nu are nimic a face cu prietenia sau smecheria. daca crezi ca poti aduna macar 20 de insi cand trimiti un mesaj atunci e alta poveste. altfel... ai griihja de tine. perioada asta trece destul de repede si ai nevoie sa fii sanatos mult timp de acum incolo

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stii ce e trist, ca tiganii baga frica in romanii, e trist, stati ca prosti in timp ce acesti viermi stapanesc Romania, cazuri de astea se intampla des si peste tot, viermi colorati fac ce vreau ei, pacat, dupa ce ne fac de ras in ue

| qieiqpalz explică (pentru RAY):

Csf nu vrem bataie

| SupMates a răspuns (pentru RAY):

Tu ce faci daca vine un țigan si ști ca are rubedeni incat s-ar putea impotrivi fortelor de ordine cu ușurință?

| RAY a răspuns (pentru SupMates):

Din pacate asa, ce sa fac fug, trist, in cateva generati majoritatea vor fi Tigani iar in europa mulsulmani

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ray, dar daca ai vedea la TV ca un roman a bagat cutitul intr-un tigan/l-a impuscat(din cauza comportamentului neadecvat)? L-ai respecta sau l-ai considera un om fara pic de inteligenta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si in plus tiganii au locuri speciale la liceu. Adica de exemplu eu ma chinui 8 ani de zile(bine nici chiar chinuiala, dar in fine) sa iau 9.93 si vine o lichea de 7,, care vine pe locuri speciale". Ti se pare cinstit?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu

| Horus35 a răspuns:

Tu ai strâns mâna care l-a lovit pe prietenul tău. Zici ca v-a obligat cineva. Pe tine sa-i strângi mâna și pe el să stea să-și ia o palma. Nu vă mai încurcați cu astfel de oameni, fie ei țigani, romani sau de alte naționalități. Nu ii mai jigniți și nu ii mai provocați la bătaie. Oamenii violenți, adesea, nu dau dovada de inteligență.