| nyoentox2002 a întrebat:

Îmi dați și mie niște sfaturi?
DAU Funda!
M-am plictisit de viata asta, ma simt în plus pentru toată lumea și am gânduri de genul:mai bine nu existam că era mai bine, ca oricum tot o sa suferim mai târziu ca o sa pierdem pe cineva drag! Gen m-am plictisit de tot de viata asta, simt ca nu mai vreau sa trăiesc, sunt stresat și anxios și am gânduri numai negative ca nu o să mă descurc în viata, sunt un tip care nu prea am muncit la viata mea, am 19 ani și termin clasa a12a și sincer nu știu ce sa fac după școală, ma gandeam să mă angajez nu știu unde, ca nu știu la ce sunt bun. Visul meu este sa scap de acest oraș în care sunt eu, nu ma înțeleg cu nimeni din oras, nu am cu cine sa ies, m-am plictisit de orașul asta și m-am saturat de toti și nu stiu cum sa scap de ei, am o ură pe orașul ăsta ca urăsc oamenii de aici, toți ma știu de Guță, porecla asta o am de 11 ani și urăsc porecla asta ca mie nu îmi plac manelele. Eu ascult Trap și simt ca tot orașul are ceva cu mine și toti când ma vad ma striga Guță de la îndepărtare și ma simt ca un ****, un amic cu care ieșeam înainte mi-a spus asa:Că atunci când ieșea cu alți prieteni la fotbal spunea:Dar tu ieși cu Guta ceva de genul, de parca as fi de rasul orașului, oricât m-aș schimba tot degeaba, ca tot la fel rămân pentru toți, adica și-au format mai pe scurt o imagine de **** despre mine și nu am ce face numai să mă mut în alt oraș ca nu îmi oferă nici prieteni și nici iubită! Nici nu știu ce sa mai fac, sunt și obsedat de imaginea mea recunosc, îmi cumpăr tot felul de creme:crema antibronz, ca îmi este frica sa nu fiu mai negru decât sunt și mereu mi-am dorit sa fiu alb ca toții ceilalți, mi-am mai luat apa micelara, apa de fata, sa încerc sa ma îmbrac cât mai bine și tot ma întreb de ce nu ma place nicio fată și mereu ma întreb :oare arat bine, oare arat ok,?
https://www.instagram.com/nyoentox2002/

Ma uit mereu în oglinzi oriunde sunt, caut oglinzi în orice loc fie ca sunt la școală, ba pe strada și tot ma întreb dacă sunt frumos, urat sau ok și cum ma vad fetele!
Știu, recunosc o sa ziceți ca sunt un obsedat, un narcisist sau nu știu cum, puteți să mă jigniți!
Dar tot mereu ma întreb de ce nu ma place nicio fata, oare o fi ca sunt cuminte, ori nu le place cum arat, la corp sincer sa spun arat ok, dar fața trebuie sa facă totul!
Degeaba am corp frumos/ok dacă am o fată de sa dau un exemplu, toți o sa spuneți de suflet și prostii din astea. Bullshit, când te uiți prima data la o persoana pe strada nu spui:mama ce suflet are, tot la fizic se uita toți!
Am ajuns la concluzia ca toate fetele sunt pe interes, simt ca traim într-o lume de, unde toți sunt numai după bani!
Am fost îndrăgostit de o fată și m-a distrus, ma întreb dacă o sa mai pot iubi vreo alta fata și dacă o sa fie una care sa ajungă la inima mea! Alea sigur sunt foarte rare

Răspuns Apreciat de Editori
| Smolbean a răspuns:

Salut. În primul rand încerc sa te calmezi. Toți ne-am născut cu un scop, nimeni nu e o greșeală. Dacă încă nu știi cu ce scop ești pe pământ, în curând vei afla. Depinde ce pasiuni ai. Dacă simți ca cei din jur nu te plac și nu rezonezi cu ei, te simți în plus, schimba prietenii! Îți sugerez sa dai prima data bacul, și sa îl și treci, apoi sa te angajezi undeva, la început într-un magazin, apoi, dacă te tentează altceva, go for it! Nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni. Tu ești special în felul tău. Din ce citesc, acei"prieteni" sunt toxici, nu mai sta cu ei. Dacă ar fi adevărați te ar susține și nu ar vorbi asa despre tine. Nu te mai axa pe frumusetea exterioara, ca asta pana la urma trece, dezvolta te în interior, învață să ai un suflet frumos, un comportament demn. Intr-adevar, primul lucru pe care îl observi e fizicul. Dar dacă ești curat și îngrijit, oamenii vor aprecia(evident, cei care știu ce înseamnă asta). Toți care cauta doar fizicul sunt superficiali. O fata bună și speciala nu va cauta doar fizic-aspect, ci și inteligenta și caracter. Nu te mai deschide în fata oricărei fete, multe cauta bani și doar profita. Fetele cuminti și care merita sa le descoperi sunt rare, dar prețioase. Dar exista!
Mult succes.

| nyoentox2002 explică:

Sa știi ca eu nici nu dau bacul ca nu îl iau, nu am ce cauta cu 1 la simulare la bac la mate, cu matematica nu m-am împacat niciodată și nici nu o sa ma împac, sunt paralel cu matematica, am făcut pregătire 4 ani la mate dar tot degeaba, nu îmi întră în cap, sunt prost, Hai ca la Geografie și Romana poate îl mai luam dar la mate în niciun caz, tu îmi ceri fix imposibilul

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa terminarea liceului ai o alta sansa in viata sa te REINVENTEZI!
Pleaca din orasul ala, ia-ti un nickname nou, fa ceea ce-ti doresti si realizeaza-te!

| nyoentox2002 explică:

Sunt unele cuvinte care le-am greșit, cred ca din cauza autocorectorului, nu am vrut sa zic apa de fata, am vrut sa zic masca de față(cremă)

| FantasyBoy a răspuns:

Prietene, la 16 ani aratam ok, eram foarte cuminte, fetele erau moarte dupa mine(fara exagerare, faceau lista in clasa(!) ca sa vina la mine acasa, sa jucam Kems sau Macao, ori Rummy!), dar...dar, nu aveam o asemenea atitudine de disperare, no way, dimpotriva, fara sa ma prefac, ma interesau prea putin. Poate intelegi ideea...

| nyoentox2002 explică (pentru FantasyBoy):

Tu cred ca arăți mai bine și de aia