| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de cineva de 22 de ani, iar eu am 16 ce sa fac? Am vrut sa vorbim si in primele faze vorbea cu mine dar dupa aia nu mai imi raspundea ..cum sa procedez, ce sa fac, sa il las in pace, sa il uit? I-am dat de inteles ca il plac si l-am intrebat daca vrea sa fim impreuna dar a spus ca sunt mica.

Răspuns Câştigător
| victorandrei a răspuns:

Pai daca nu mai vb cu tine e clar ca nu te place sau nu te-a placut mai mult decat ca pe o amica. Gasesti tu altu stai linistita.

| Karmina5 a răspuns (pentru victorandrei):

Multumesc. esti singura persoana care mi-a raspuns la intrebare. mersii

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Mda, acum te evita tocmai pentru ca i-ai spus ca il placi.
Nu este nimic gresit in asta, singura problema este varsta.
O sa spui "Dar varsta nu conteaza".
Ei bine, se permit perechi gen Fata cu fata, baiat cu baiat, baiat cu fata, dar baiat de peste 18 ani cu fata sub 18 ani nu prea, ca e impotriva legii (destept rau ala care a dat legea asta, n-am ce zice).
Ce-i drept legea asta are partile ei rele dar si MUUUUUUUULTEE parti bune, asa ca nu ai ce sa-i faci.
Intelege-l pe baiat chiar daca tu il placi, si chiar daca si tu l-ai placea, nu poate sa fie cu tine, ar avea si el de suferit ai avea si tu.
Asa ca daca te evita o face pentru binele amandurora.
Da, uita-l, sau iubeste-l inca doi ani, pana faci 18 ani.
Cauta-l si zii ca il placi, ca vrei sa fii cu el dar stii ca deocamdata este imposibil. Spune-i ca tu o sa-l iubesti inca doi ani, si daca atunci cand o sa fi si tu majora el o sa te placa, o sa fiti impreuna.
Daca-l placi cu adevarat nu o sa-l stresezi sa fie cu tine cand tu ai 16 si el 22 pentru ca o sa aiba el probleme mai mari ca tine, poate chiar puscarie.

| WeAreSmart a răspuns:

Ai gresit ca i-ai spus ca iti place de el, ar fi trebuit sa-l aduci pina la asta ca lui sa-i placa de tine, baietilor nu le place cind totul e atit de simplu, mai sunt sanse de a obtine ceva dar trebuie sa depui mai multa staruinta. SUCCES!

| diiiiiana4cka a răspuns:

Cred ca ar trebui sa renunti, la virsta ta asta nu e dragoste adevarata, ci doar o pasiune. Uita-l, nu e unicul baiat pe Pamant.Incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii, sa fii mereu ocupata, si putin timp sa fii singura, ca gindurile sa nu te doboare.Asta te va face sa nu te gindesti la el! succese!