| DaRyUsS a întrebat:

Imi place de o fata dar care cred ca nici nu stie daca exist. As avea sanse sa o fac sa ma placa? Daca o sa-i trimit un mesaj cu " Buna, ce faci? " iar ea o sa imi spuna " ne cunoastem? " ce ar trebui sa ii spun in continuare?
Plus ca eu sunt un baiat timid si ma intristez repede cand sunt suparat de cineva din nimic. Ce ar trebui sa fac sa nu imi pese cand cineva ma jigneste sau ma ignora.

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Daca nu esti foarte sigur de urmarile ce se pot intampla pe facebook, eu iti propun sa te informezi referitor la locurile in care se duce ea cel mai des si, cand ai ocazia, sa o bagi in seama! Conversatiile face2face au cel mai mare efect.
Daca zici ca esti timid, ei bine, probabil ca asta ar fi momentul ideal sa renunti la obiceiul tau. Nu mai poti aduce la forma initiala gheata pe care o spargi. happy
Ai nevoie de mai multa incredere in tine doar. De aici si frica asta fata de parerile celorlalti. Cand vei invata ca parerile altora care nu detin o perspectiva obiectiva, nu conteaza cu adevarat, atunci o sa apara rezultate pozitive, dorite.