| Anonima26985 a întrebat:

Imi place de un băiat din alata clasa,colegii mei au aflat că îl plac și strigă după el fel de fel de lucruri despre mine,mereu îmi spun tâmpenii despre noi și el aude și m-am saturat! Și eu și băiatul respectiv ne simțim aiurea și nici nu știu dacă el mă place! Help cum as putea sa ii fac sa înceteze și să aflu daca el mă place, adică niste semnale? Funda ????

1 răspuns:
| Doarof3 a răspuns:

Nu îi asculta.Așa am pățit și eu. Indicat ar fi sa vorbești cu un profesor sau cu un părinte de al tău.Se vor rezolva toate. Însă dacă, colegii încep cu amenințări spune-le părinților tai sa facă plângere la politie.Și eu am stat în ironiile colegilor și nu mi-a fost bine deloc.Chiar și acum stau, dar știind ca sunt în clasa a 8 a și ca mai am puțin timp cu ei...rabd...Tu ia masuri și o sa fie bine