| ALaNda a întrebat:

Imi place de un baiat mult de cand eram mica si el ma placea pe mine si ne.am despartit si mi.am pierdut virginitatea cu el si ne.am despartit. si acu inca tin la el... ce sa fac?

(Am fost cu el 5 ani )

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pai, ori sa astepti, si sa-l uiti, lucru care n-o sa se intample niciodata, ori faci ceva sa va impacati.
Durerea pe care o simti acum, o sa fie mereu, doar ca o sa te obisnuiesti cu ea, si n-o sa o mai simti atat de intens ca acum, insa de scapat de ea, n-o sa scapi niciodata.
Ori accepti asta, ori faci ceva sa va impacati. Nu mai pune la suflet orice cearta si despartire, oamenii se mai cearta, dar se si impaca, gandeste-te ca daca tu te simti asa, poate si el se simte la fel.
Ori accepti durerea aia constanta, si renunti, ori gasesti o cale sa te impaci cu el.

| ALaNda explică (pentru MenInShadow):

Pai nu stiu ce sa fac....ca suntem despartiti de 7 luni

| MenInShadow a răspuns (pentru ALaNda):

Incerci sa te impacu el, sau il uiti, atat poti face, de fapt nu il oti uita, doar sa te obisnuiesti cu faptul ca nu mai e. Ori una, ori alta, altceva, nu poti face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să laşi timpul să treacă, şi încetul cu încetul vei începe să te detaşezi de acele sentimente pe care încă le mai simţi pentru el.

| lexyy a răspuns:

O sa-ti treaca cu timpulhappy incearca sa-ti faci o relatiehappy si eu am trecut printr-o relatie de 3 ani, si acum o ard cu var de-al meulaughing si e ok..adica uit usor usor chiar daca e nesimtit si minte mult..eu il prind, ca n-are cum sa facalaughing sfatu meu e sa-ti faci o relatie :* dar sa nu faci greseala sa tii la el.laughing doar dupa cateva luni, daca totul e okhappy

| ALaNda explică (pentru lexyy):

Pai am facut asta dar tot la fel sad