| lipsk003 a întrebat:

Imi Place de un baiat si el nu stie asta si nu as vrea sa-i spun, mi-ar fi rusine si nu stiu cum sa fac sa inteleaga ca il plac idei va roghappy

3 răspunsuri:
| Genessis a răspuns:

Asigura-te ca te place, iar apoi sa vorbesti cu el deschis, sa il faci si pe el sa simta ca poate sa aiba incredere in tine, sa ii dai sfaturi, sa il ajuti cand are nevoie.Sau chiar daca uneori nu poti vorbi,sau ma rog, ai treaba, sa ii spui frumos asta, nu de genul "nu pot vorbi, pa!". Sper ca te-am ajutat!

| Bibi_Bia_1996 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine. Am fost si eu in situatia ta. Si l-am luat intr-o seara deoparte si i-am spus tot. A mers destul de bine. Desi in momentul in care i-am zis tremuramlaughing m-am simtit mai bine dupa ce i-am zis.

| kikos a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa te asiguri ca si el te place, daca nu te place asta ar pute fi o prolema. Daca sti ca te place pai propune-i sa iesiti undeva din cand in cand daca el nu iti propune (poate e mai timid)Si incearca sa petreci mai mult timp cu el.Deoarece daca voi va intalniti din luna in luna va simtiti straini si atunci cand incepeti un dialog s-ar putea sa intrevina o pauza intre voi doi.Incearca sa il dscoperi si apropiete de el etc.(Raspuns de la un baiat)Bafta