| AnneMarie78 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce inseamna SWAG. De la ce vine ce insemnatate are?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici o explicatie completa
http://www.tpu.ro/timp-liber/ce-inseamna-swag_6/

2 răspunsuri:
| ClarissaMrc a răspuns:

Deci inseamna SHE WANNTS A GENTLEMAN. Iar baietii se imbraca, comporta etc. ca un gentleman pentru ea. Gen cand tipu e imbracat elegant intr-o poza spune SWAG, adica s-a imbracat pentru ea. E un cuvant foarte folosit la americani si mai ales de vedete.

| Morphines a răspuns:

SWAG este un cuvant colocvial din limba engleza-americana care se traduce printr-un stil vestimentar. Vezi rapperi, vezi "marele" JB!winking