| thisissolawl a întrebat:

Imi puteti spune ce inseamna "Swag"?

Răspuns Câştigător
| x3Lizz a răspuns:

Swag este un cuvant folosit in intreaga lume de adolescenti. Nu este un cuvant din dictionar, ci mai repede un stil. Stilul Swag exprima felul in care te imbraci, ce atitudine si ce personalitate arati atunci cand esti in public. Modul vestimentar este acela cu hanorace, sepci[stilul skaterilor sau al rapperilor]. Cei care dobandesc acest stil sunt oameni carora le place viata, iubesc sa se distreze, iar de obicei, baietii swag sunt " bad boys". Atunci cand este vorba despre fete, flirteaza cu ele, dar le respecta. Swag este mai des inalnit la oamenii de culoare care canta R&B sau Rap. O scurta descriere Swag ar fi = Atitudine, Personalitate si Haine Coolwinking

| AlleAna a răspuns (pentru x3Lizz):

Eu stiam she was a gentleman...

| Luchian_Florin_1990 a răspuns (pentru AlleAna):

Tu vezi ce scrii? sau nu stii engleza deloc? she = ea, gentleman=domn
cum sa insemne "ea a fost un domn"?

| Lo_Lorena_1998 a răspuns (pentru Luchian_Florin_1990):

De fapt era she wants a gentleman rolling on the floor.

| Cretu_Gabriel_1995 a răspuns (pentru Luchian_Florin_1990):

De fapt daca stai sa te gandesti putin poate insemna si ' ea a fost un domn ' (travestit)

| Arapalea_alexandru_1996 a răspuns (pentru x3Lizz):

Am un singur cuvant i love sawag (stiam ce inseamna)

| Lili767845 a răspuns (pentru AlleAna):

Cum sa zici she was a gentleman laughing))) Doamne fereste-ma voi stiti engleza? She este la feminin rolling on the floor Ea era gentleman?

| Modrogeanu_Vlad_1990 a răspuns (pentru x3Lizz):

De ce a fost acest raspuns ales ca raspunsul cel mai bun cand domnisoara are la prieteni pe justin bieber? You young lady need to make an appointment with Natural selection.

| Chriis a răspuns (pentru x3Lizz):

Ce-ti mai place sa furi raspunsurile :).
http://www.tpu.ro/timp-liber/ce-inseamna-swag-din-engleza/

| Dyptorden a răspuns (pentru Chriis):

Prietene ai o mare problema de orientare temporala.
x3Lizz a răspuns: 20 Mai 2012 16:05
Miza a răspuns: 8 Ianuarie 2013 14:50
x3Lizz a raspuns cu approx 8 luni inainte, troll guy

| Nicolletaaa a răspuns (pentru Chriis):

N-am cuvinte. ești așa de prost/proastă de dau gropile in tine! Cum să fure raspunsu dacă ea a raspuns prima in 20 mai 2012 iar ala a raspuns in 8 ianuarie 2013.
x3Lizz a răspuns: 20 Mai 2012 16:05 ( prima )
Miza a răspuns:8 Ianuarie 2013 14:50 (cel care o copiat )
Bine o spus Dyptorden că ai o mare problemă de orientare temporala.
EPIC FAIL! Băă.

| HyTeZz a răspuns (pentru Modrogeanu_Vlad_1990):

Bai ordonatu *** mele ai venit tu cu romana ta perfecta xD

| OxEdAN21 a răspuns (pentru Luchian_Florin_1990):

laughing))))))))))))))))))))))))))))))))))) hahahaha rolling on the floor

| Adrian_Tomus_1993 a răspuns (pentru x3Lizz):

Esti asa desteapta ca dai pe-afara...
Swag inseamna : Secretly we are gay

71 răspunsuri:
| AndyNarutoShinobi a răspuns:

Secretly we are gay

| FadetoBlack a răspuns:

Bunăăă se traduce
stuff we all get

Răspuns utilizator avertizat
| TDman a răspuns:

De fapt, SWAG este un termen inventat la inceputul anilor 60, de un grup de barbati homosexuali, in Hollywood. Deoarece pe atunci, nu exista public ideea de „gay", nu puteau sa vorbeasca despre asta, si au inventat acest cuvant care inseaman: Secretly we are gay.

Oamenii. si mai ales adolescentii au preluat acest cuvant ca fiind „cool", dar nici macar nu-i stiu originea...

| computerizatul a răspuns:

Are mai multe sensuri, in functie de context. Poti gasi sensurile acestui cuvant aici http://hallo.ro/search.do?d=en&l=ro&type=both&query=swag :D
P.S.: Data viitoare spune si in ce limba e. (Acum am banuit ca e in engleza, dar mai bine sa fie totul clar)

| ClarissaMrc a răspuns:

De fapt, se traduce prin SHE WANNTS A GENTLEMAN. "Ea vrea un gentleman". Iar restul explica foarte bine x2Lizz

Alte răspunsuri
| aumih16 a răspuns:

De fapt swag este folosit acum si in muzica doar ca are o conotatie mai erotica asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Swag => un stil. stilul acela cu haine largi si sepci de rapperi. de exemplu baietii de la New Boyz sunt swag. in general o sa intalnesti cuvantul asta in melodiile cantate de rasa neagra. ei in general sunt swag.

| SanduINFINITE a răspuns (pentru anonim_4396):

Care haine largi ma fato SWAG inseamna Secret we are gay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S - sexy
w - with
a - a
g - girl = swag big grin :*

| FearOfTheDark a răspuns:

Pe scurt, swag e un mare ****.

| Oxymorone a răspuns:

Swag provine de la prescurtarea in engleza ''Secretly We Are Gay'' si cred ca iti poti da seama la ce se refera happy

| Eclipse a răspuns:

Swag este o moda tampitaoh go on pe majoritatea cand ii vad cu blugi stramti, hanorace si sepci mi se face greata. Si apropo rapperii adevarati nu se imbraca asa, "Swag" din cate vad este mai mult pentru "kids" sa zic asa.

| Floryn3423 a răspuns:

Pe traducerea de dictionar o aveti aici:
http://www.dictionar-englez-roman.info/......a/swag.php

| Krosom a răspuns:

Ca sa va lamuresc, prescurtarea SWAG a fost inventata in anii '60 de un grup de barbati din SUA care insemna "Secretly We are Gays". Apoi a fost redescoperit cuvantul si s-au facut mai multe sensuri ale cuvantului. SWAG poate insemna Cool (Marfa), SWAG poate insemna She Wants A Gentleman, SWAG poate insemna si - Something We All Get tired of hearing ( poate nu suna, dar SWAG poate insemna si asta ). Dar cel mai mult SWAG inseamna Secretly We Are Gays. De asemenea, SWAG a devenit cel mai folosit cuvant dupa ***

| MaddSkillz a răspuns:

Swag=sex with a ginger
Nu mai spuneti prostii daca nu stiti, auzi la el she was a gentleman sau stil vestimentar >_______________

| Monster08 a răspuns:

Pentru unii "Secretly we are gay"
Adica in secret sunteti homosexuali.

| spekeps44 a răspuns:

Din cate am inteles eu e un cuvant folosit de copii americani pentru oricie fara vreun scop anul e. Mai e de altfel si un stil de vestimentatie si de a fi. Un stil de skater combinat cu rapper. E opusul hipsterilor daca vrei. Tot ce e la moda cei swag o fac pentru ca asa cred ei ca e cool.

| Sahasd a răspuns:

Swag => un stil. stilul acela cu haine largi si sepci de rapperi. de exemplu baietii de la New Boyz sunt swag. in general o sa intalnesti cuvantul asta in melodiile cantate de rasa neagra. ei in general sunt swag.winking happy

| EternalSleep a răspuns:

Secret we are gay laughing))
Gay in secret laughing

| SelAnneMarie a răspuns:

'Swag' inseamna valoare ..acest cuvant este folosit de Justin Bieber, dar si de adolescenti ca si mine :p mie imi place acest cuvant, poate sa mai insemne ' she wants a gentelmen ' happy

| qpRalluka a răspuns:

Cica Secret we are gay rolling on the floor da na ce stiu eu.

| CatalinaAlice a răspuns:

Sex,Whisky, Alchool, Girls

| Szili_Ambrus_1990 a răspuns:

Swag = "secretly we are gay"

| Valean_Alex_1987 a răspuns:

Din dictionar "secretly we are gay", era folosit de foarte mult timp, la fel ca purtatul pantalonilor sub brau sa se vada fundul, era o eticheta pentru a arata ca este "pasiv" se folosea in inchisori. Deci cum spuneam la fel ca obiceiul ala prost un natarau de copil a auzit cuvantul "swag" si a zis ca suna fain, i-a sa-l folosesc eu sa par "cool" si uite asa este folosit de tineri.

| Roxana_Roxy_1990_iUp5 a răspuns:

Secretly we are gay sau stuff we all get. nu sunt sigura. laughing

| BrokenHeart14 a răspuns:

Eu stiu ca swag inseamna secret we are g@y

| Robert_Vela_1998 a răspuns:

Mor cand va vad ca aveti niste raspunsuri de tot rahatu, cautati pe net si sunteti smecheri ca stiti ce inseamna SWAG Cum naiba sa insemne Secretly We Are Gay Sau Stuff We All Get sau cum dracu era, cand expresia e I Have Swag... Va bate si Swag-ul si Yolo

Întrebări similare