| Gabriela_Andreea_1998 a întrebat:

Imi poate zice si mie cineva niste anime gen Naruto Shippuden sau Inuyasha? Sau din categoria dragoste gen Kimi ni todoke, Shugo Chara, Bokura ga ita, Kaichou we maid sama. Am mai vazut si altele dar astea imi trec prin cap acum. Funda! happy

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Ca si Naruto iti pot da... Dragon Ball toata serial, adica si Dragon Ball si Dragon Ball Z si Dragon Ball Gt + filmele, apoi iti pot recomanda Bleach, mie unul mi-a placut foarte mult...
Hmmm, in genul acela violent, ar mai fi Yu Yu Hakusho si ar merge si Trigun, desii Trigun este putin diferit de acel gen de anime.
Astea-mi vin acum in minte, nu stau sa caut lista cu anime, asa ca incearca-le pe alea, poti incerca si One Piece, desii pare a fi cu muuulta bataie, are si momente foarte frumoase, si de asemenea Fairy Tail.
Iar ca si Kimi ni todoke... Incearca Clannad, The Melancholy of Haruhi Suzumiya, Spice and Wolf, hmmm... Rosario Vampire(mai multa comedie, dar eh), si cam atat imi vine in minte.
Daca vrei un anime putin diferit de primele genuri, adica gen Naruto, incearca Tengenn Toppa Gurenn Lagan, nu stiu daca se scrie exact asa, difera n-urile, in unele locuri sunt doua, in unele unul, dar incearca-l, desii are multa lupta, exemplifica si spiritul prieteniei, al curajului, si al iubirii pentru omenire, toate astea transpuse in lupte de roboti badass.

| Gabriela_Andreea_1998 explică (pentru MenInShadow):

Fairy Tail l-am vazut, pe restul o sa le incerc :*

5 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Wolf's Rain
Vampire Knight
Sora No Otoshimono Forte
Death Note
Blue Gender
Bleach
CUBIX!
One Piece...
Attack On Titan

| Gabriela_Andreea_1998 explică (pentru Sociopat):

In afara de Death Note si Bleach nu le-am vazut, o sa le incerc, mersi :*

| Amphytrite a răspuns:

Incearca Avatar: The last airbender, mie imi plac mult, sunt inteligente si au umor, dar sunt americane.